Posted in Sprzęt dla sportowców

Gdzie otrzymać patent motorowodnego sternika?

Ażeby móc zgodnie z polskim prawem prowadzić jacht motorowodny, powinniśmy posiadać właściwy patent. Dokument taki otrzymuje się po przejściu należytego szkolenia jak też zdaniu egzaminu.

Buty na lato, espadryle

Autor: S’Portofino
Źródło: S’Portofino
Kurs motorowodny możesz po ukończeniu 14. roku życia. Patent uprawnia do prowadzenia żaglówek motorowych bez bądź z dodatkowym napędem po śródlądowych wodach, a także po morskich wodach wewnętrznych. Ale gdzie go pozyskać i z jakimi wydatkami się to łączy?

spodenki

Autor: Jan Bommes
Źródło: http://www.flickr.com
Ażeby móc bez kłopotu zdać egzamin na patent, należy na początek odbyć należyty kurs, na jakim przyswoimy sobie wiedzę powiązaną z: wytycznymi kierowania jachtami motorowymi, regułami poruszania się akwenach wodnych i wszelkimi innymi niebezcelowymi tematami. Kurs (sprawdź też: kurs instruktora nurkowania gdańsk) taki przebyć możesz – w zależności od możliwości jak też preferencji – w trybie stacjonarnym czy też na cyklicznie prowadzonych kursach. Więcej info o kurs motorowodny.
sportowcy

Źródło: http://www.flickr.com
Dla nieletnich najlepszym punktem na zdobycie patentu może być przykładowo obóz żeglarski, organizowany chociażby na Mazurach, który pozwoli dokładnie a także szybko zaznajomić ze wszelkimi kwestiami i od razu podejść do egzaminu. Szkolenia takie aranżowane są przez wiele klubów sportowych albo wodnych. Koszty kursów są zróżnicowane – wszystko zależy od zakresu kursu, czasu trwania, lub lokalizacji. Dobrze jest jednak, dobierając szkolenie dla siebie bądź dla swojego nastoletniego dziecka, przyjrzeć się dobrze jednostce go urządzającej.

Chodzi o to, ażeby mieć pewność, iż zajęcia są prowadzone sumiennie jak też z zachowaniem reguł bezpieczeństwa. Coraz więcej ludzi decyduje się dzisiaj na kupno jachtu – dowiedz się więcej: Bombram, dlatego podobne kursy zyskują na wziętości.