Posted in Bez kategorii

Nie obawiajmy się wizyty u seksuologa

Seksuolog to dla wielu charakterystyczny zawód, tak samo jak sam seks to często temat tabu. W społeczeństwie, w którym bytujemy ta sfera jest po prostu bardzo osobista, więc dość opornie dyskutujemy o tym otwarcie. Są jednakowoż okoliczności, gdy trzeba otworzyć usta i począć mówić. Takim momentem jest naturalnie wizyta u seksuologa, przed którym trzeba się otworzyć i opowiedzieć o swoich intymnych problemach.

łózko

Autor: Hungarian Snow
Źródło: http://www.flickr.com
Co by tu dużo nie mówić, seksuolog obok psychiatry czy psychologa, to najbardziej nieosiągalny dla wielu lekarzem – niedostępny z powodu wewnętrznej blokady. Wielu z nas nawet, jeśli posiada problemy natury seksualnej nie zgłosi się do niego, ponieważ to „takie krępujące, i w ogóle, że rozmowa będzie o prywatności, to nie, nie odpada… Zapominamy przy tym, że seksuolog to po prostu lekarz, dla którego dyskusje o naszych problemach to chleb powszedni. Dla niego sfera seksualna to po prostu obszar wiedzy i praktyki, po jakiej się porusza.

Dla niektórych seksuolog Wrocław może być niedostępny również z odmiennego powodu. W małych miastach taki lekarz to wyjątek, choć co prawda, z wolna się to przemianowuje. Z innej strony mała miejscowość to nie ośrodek miejski, niczym Wrocław lub Warszawa, tam jeśli pójdziemy na wizytę fundowaną NFZ możemy liczyć, że pół będzie o nas plotkować. Po prostu w tego typu miejscach nie ma za dużo ośrodków z takimi specjalistami i powiedzmy, że dostajemy wezwanie do jednej z nich, w której spotkamy sąsiada. Pytania pewne, a nawet jeśli nie, to obmawianie i podejrzenia, bo „po kiego mu ten seksuolog, na pewno ma nałożnicę”.

No tak, zawsze można iść prywatnie, mieszkaniec podwrocławskiej miejscowości na przykład może udać się do seksuologa we Wrocławiu, a taki mieszkający pod Krakowem do Krakowa… Wszystko elegancko, lecz prywatne odwiedziny słono kosztują, a kiedy dodamy koszt dojazdu do takiego miasta, to finansowe utrudnienie jeszcze zdecydowaniej wzrośnie. Reasumując, tego typu prywatne wizyty są dla ludzi, którzy mogą sobie na to przyzwolić, dla reszty zostaje szukać jak najlepszej państwowej wizyty. Pozostaje także dla nich nie zrażanie się ludźmi, które nie pojmują, że seksuolog to zwykły doktor! Na szczęście ta świadomość powoli się zmienia, i podobnie, jak coraz większa liczba ludzi rozumie, iż psychiatra sprawdź tutaj praxis poznań karolina wróblewska psychiatra i seksuolog to taka sama lecznicza profesja, jak każda inna.