Posted in Bez kategorii

Czy naprawdę popijanie wody jest zdrowe?

Często myślimy, że coś jest zdrowe, ale tak nie jest. Jednakże z całą pewnością regularne picie wody ma sens. Co do tego nie mam wątpliwości. Na początek nie przepadałem za wodą, wolałem napoje gazowane, ale przyzwyczaiłem się do smaku wody i tak naprawdę teraz nie wyobrażam sobie lepszego napoju do ugaszenia pragnienia. Z tego co się orientuje, nieustannie rośnie wśród Polaków popyt na wodę – np. zdrowa woda jonizowana bije rekordy popularności.

butelka wody mineralnej

Autor: Dan Markeye
Źródło: http://www.flickr.com

Sądzę, że to świetna wiadomość – bo coś trzeba pić, a generalnie inne napoje mają sporo wad. A więc sok jest drogi, więc gdybyśmy wyłącznie po pijali, zapewne spostrzeglibyśmy, iż wydajemy znaczne sumy na ten napój. A jeszcze do tego, sok to przecież kalorie. Herbata? Tak naprawdę to kapitalny napój. Jednak w dużych ilościach to wyłącznie gorzka herbata jest spoko. Cukier jest smakowity, powoduje, że herbata jest lepsza w smaku, lecz nadużywanie go nie jest wskazane. Można powiedzieć, iż woda – gazowana bądź bez, to aktualnie wspaniała alternatywa.

Osobiście mieszkam na Warmii, a więc jeżeli najdzie mnie takowa potrzeba, mam możliwość pić wodę z kranu. Jednakże w zasadzie nie polecam, lepszym wyjściem jest kupno wody butelkowanej. Należy dobrze wybrać wodę, bo często zwykła woda z marketu nie jest zdrowa dla nas. Tzn. może nie przeszkadza, lecz nie posiada dużych właściwości spożywczych. Moim zdaniem dobra, zdrowa, pyszna woda to chociażby taka od firmy aquator. Zachęcam do picia tej wody – osobiście mi mocno pasuje – link.

Komu w szczególności pragnę polecić częste picie wody? Takim ludziom, którzy ważąc się zauważają, że muszą nieco schudnąć, zrzucić niepotrzebne kilogramy. Można w sumie powiedzieć, iż także cukrzycy nie mogą pić czegoś innego, aniżeli woda.

Zgłąb bardziej omawianą sprawę i zobacz treść na stronie (http://metro-catering-system.pl/maszyny-pakujace). Opublikowano tam pokrewne artykuły, zatem zapewne znajdziesz dla siebie coś ciekawego!

Nie chciałbym może przesadnie chwalić wody, ale fakty są takie, że odkąd właśnie regularnie ją spożywam, znacząco poprawiło się moje zdrowie. Sporo lepiej się czuję. Naprawdę nie przesadzam: ciężko myśleć, iż woda – akurat preferuję niegazowaną, nie powoduje, że wreszcie nasz organizm niejako się raduje. Życzę smacznego!