Posted in Zdrowa dieta

Co wiemy o herbacie? Jakie istnieją jej rodzaje? Czemu opłaca się ją pić, jakie daje korzyści?

Wielbiciele herbat mają naprawdę duży wybór. Właściwie w każdym sklepie mogą kupić herbatę czarną, czerwoną i białą. Smak oraz właściwości zależne są od rodzaju i sposobu parzenia.

Zdaniem różnych znawców najzdrowsza oraz niesamowicie wartościowa jest ta wysokogatunkowa liściasta. Odda ona w pełni cały smak oraz zapach, tak więc lepiej nie wybierać tych całkiem tanich herbat, a już na pewno nie ekspresowych.

parzenie herbaty

Źródło: pixabay
Tak więc jeśli herbata sklep zajmujący się tylko takimi artykułami to będzie najlepszy wybór, gdyż to w nim zakupimy najlepszej jakości produkty (w którym sklepie kupić dobrą herbatę). Należy jednak wiedzieć, że na t jak smakuje oraz na jakość napoju wpływa również woda, jakiej używamy do parzenia herbaty.

Czy wymagasz następnej dawki tego typu wiadomości przedstawianych w podobnie przystępny sposób? Nic trudnego – kliknij tu – zalecam to omówienie.

Jeżeli chcielibyśmy zachować najbardziej oryginalny aromat herbacianych liści, najlepiej użyć lekką, miękką, filtrowaną wodę. Niesamowicie ważne jest także, by czajnik, w jakim zagotowujemy wodę nie był zakamieniony.

Woda twarda o sporej zawartości fluoru oraz chloru będzie źle wpływać na smak oraz jakość herbat.

Jeśli masz pewność, że informacje na opisywany wątek będą dla Ciebie wartościowe, to odwiedź serwis internetowy (https://www.fabrykaoptyka.pl/), który zapewne takie wiadomości ma.

Istnieje kilka rodzajów herbat, każda z nich posiada określone właściwości. Herbata czarna posiada największą ilość teiny. Najlepiej gdy będziemy zaparzać liściastą, a nie taką z torebki. Koniecznie róbmy to dłużej niż trzy minuty, gdyż po dłuższym czasie zaparzania z herbaty wytrącają się garbniki, jakie neutralizują wpływ teiny. Herbata taka pobudza i wspomaga produkcję soków trawiennych. Kolejny rodzaj to zielona herbata, jaka pochodzi z takiej samej rośliny, co wspomniany wcześniej rodzaj czarny. Jej liście zostały poddane procesowi fermentacji, co powoduje, że posiada ona mniejsze ilości teiny. Przy tym posiada większą ilość przeciwutleniaczy, które likwidują szkodliwe wolne rodniki. To jak długo ją parzymy wpływa na ilość przeciwutleniaczy.

kubek gorącej herbaty

Autor: Acacia Almeida
Źródło: http://www.flickr.com
Herbaty białe otrzymujemy z tej samej rośliny, co czarną i zieloną, natomiast są to nie tylko liście, ale też pączki posiadające biały nalot (więcej szczegółów: Sklep Demmers). Nie jest ona poddawana fermentacji. Posiada niezbyt dużą ilość teiny, ale przy tym dużo przeciwutleniaczy. Posiada delikatny smak i działa uspokajająco. Tego rodzaju herbata jest szczególnie polecana gdy jest gorąco. Działa orzeźwiająco, dobrze ugasi pragnienie i obniża poziom cholesterolu.