Posted in Eventy sportowe, Sprzęt dla sportowców

Co to jest triathlon oraz jak się odpowiednio przygotować do zawodów?

Osoby uwielbiające sport z reguły stawiają przed sobą wciąż wyższe poprzeczki. Nie jest wystarczający dla nich już sam trening, chcą rywalizować z innymi i osiągać wciąż to lepsze wyniki. Można się zatem spodziewać, iż osoba rozpoczynająca własną przygodę przykładowo z bieganiem, za pewien czas będzie chciała wziąć udział w maratonie. Połączenie wysiłku fizycznego z rywalizacją jest bowiem o wiele ciekawsze. Niektórym po jakimś czasie nie wystarczy jedynie jeden rodzaj sportu oraz po czasie szukają czegoś więcej. Taką interesującą odmianą może okazać się na przykład triathlon.

trening

Autor: + Rainbow +
Źródło: http://www.flickr.com
Jest to niesamowicie wszechstronna dyscyplina, jaka wymaga wiele wysiłku. Triathlon nazywany inaczej trójbojem to połączenie pływania, jeżdżenia na rowerze oraz pływania. W naszym kraju jest dużo amatorów takiego sportu, z tego też problemu można bez problemy znaleźć miejsca, w jakich rozgrywane są zawody zarówno na poziomie zawodowym jak również podstawowym. Jeśli chodzi o triathlon trening jest tutaj bardzo ważny.sprawdź tu wzmacnianie podłoża wzmacnianie podłożaNależy poświęcić na coś takiego bardzo dużo czasu przez wzgląd na to, że mamy do czynienia nie z jedną, ale z kilkoma dyscyplinami. Jak najlepiej przygotować się do tego typu zawodów? Dowiedz pod tym linkiemj

Trzeba mieć świadomość, iż takie treningi zajmują niesamowicie sporo czasu. Sporo też jest zależne od tego, na który dystans chcielibyśmy się zdecydować. Nie warto od razu porywać się od razu na Ironmana, warto miast tego sprawdzić się w trasie standardowej, albo sprinterskiej. Z czasem będzie można stawiać sobie poprzeczkę już wyżej. Przede wszystkim trzeba zdawać sobie sprawę ze swoich słabych stron oraz je najbardziej trenować. To będzie naszym kluczem do osiągnięcia czegoś. Jeśli uda nam się polepszyć rzeczy, jakie sprawiają nam trudność to również nasz końcowy wynik będzie lepszy. Jak chcemy podwyższać naszą wytrzymałość dobrze będzie skupić się na interwałach. Jeśli dużym problemem jest siła, to warto poćwiczyć masę. Dobre jest wbieganie albo jeżdżenie pod górę, albo też pływanie w wodzie, w jakiej trzeba się zmagać z falami.

ćwiczenia

Autor: Erik Nomm
Źródło: http://www.flickr.com
Warto wyznaczyć sobie plany treningowe na dłuższy okres, z nastawieniem na przygotowanie się bardziej na zawody, na których najbardziej nam zależy np. . Dobrze będzie posłużyć się kalendarzem oraz rozpisać sobie dane miesiące, tygodnie oraz dni w taki sposób, aby wiedzieć ile mamy czasu i jak dużo musimy trenować. Mierzmy siły na zamiary oraz zakładajmy sobie racjonalne cele. To znaczy nie porywajmy się po miesiącu treningów na dystans bardzo duży, może nas to tylko zrazić.