Posted in Bez kategorii

Na czym polega badanie wzroku w cieszynie.

Wszyscy ci, którzy po raz pierwszy dostają skierowanie na badanie wzroku w cieszynie niejednokrotnie mają wiele obaw, co do sposobu przeprowadzania takowych badań. Takie osoby trzeba uspokoić, gdyż badania tego typu nigdy nie były dotkliwe i raczej należą do przyjemnych badań. Dbanie o własnej oczy dzisiaj jest niezmiernie ważne. Wielu z nas wykonuje pracę za biurkiem, godzinami wpatrując się w ekran. To na pewno nie jest dobrą tendencją dla naszego wzroku.

okulary

Autor: Nicholas Smale
Źródło: http://www.flickr.com

Jeśli chcemy nadzorować stan oczu powinniśmy systematycznie odwiedzać gabinet okulistyczny w cieszynie. Zapisać się na wizytę nie jest żadnym problemem. Tutaj w odróżnieniu od innych specjalizacji medycznych na skonsultowanie z fachowcem nie musimy oczekiwać kilku dobrych miesięcy. Wystarczy tylko zadzwonić do okulisty i zarezerwować termin, który nam odpowiada.Samo badanie wzroku w cieszynie nie zabiera nad zbyt wiele czasu. Z reguły trwa kilka minut. W trakcie badania optometrysta lub też lekarz okulista (zobacz okulista Wawa) na samym początku zbiera podstawowy wywiad, w którym padają pytania o rozmaite objawy, które możemy mieć jak i o to, jak oceniamy swój wzrok. Kolejnym etapem jest wykonanie pomiarów widzenia przy wykorzystaniu specjalnego urządzenia elektronicznego, które fachowo nazywa się autorefraktometr. To właśnie to urządzenie powie nam, czy posiadamy defekt wzroku. Potem lekarz specjalista przechodzi do badania ostrości wzroku. Tutaj z całą pewnością przypomną się nam czasy gdy chodziliśmy do szkoły, bowiem zostaniemy poproszenie o przeczytanie liter przeróżnych wielkości z pewnej odległości. Przy okazji wizyty u specjalisty możemy też wykonać badanie przy użyciu specjalnej lampy szczelinowej. Pozyskane wyniki powiedzą nam, jaki jest obecny stan oczu. Dno oka także będzie dokładnie zbadane.

okulary korygujące

Autor: Nicole Kasper
Źródło: http://www.flickr.com

Badań wzroku nie powinniśmy bagatelizować i odkładać na później. Wykonanie ich dam nam odpowiedź na pytanie, czy w naszym wypadku niezbędna będzie korekta wzroku. Lekarze specjaliści doradzą nam, jaka forma terapii będzie dla nas właściwa oraz najwygodniejsza z naszego punktu widzenia – skontaktuj się z lekarzem.