Posted in Bez kategorii

Życie zazwyczaj nie jest usłane różami i nasze stosunki z kierownikiem mogą nas doprowadzać do szału

Niestety czasami zdarza się, że nie jesteśmy w stanie wytrzymać w pracy. Powodów jest niestety kilka.
Niektórzy posiadają pracę idealną. Po prostu wszystko im odpowiada: dojazd, przełożony, godziny pracy, współpracownicy, obowiązki oraz nawet wypłata.

kodeks pracy

Autor: Wawel Service
Szkolenie

Autor: Caro Griffin
Źródło: http://www.flickr.com
Takich osób jest pewnie niewiele, ponieważ cuda rzadko się zdarzają. Dużo jest jednak osób, które twierdzą, że minusy ich pracy wydają się być na tyle nieirytujące, że mogą sobie z tym wszystkim jakoś poradzić. Niekiedy jednak sytuacja jest tak bardzo nieznośna, że lepiej będzie pomyśleć o ucieczce. Dobrym rozwiązaniem jest wtedy poszukiwanie nowej pracy. Kiedy w końcu ją znajdziemy, to w dotychczasowym miejscu zatrudnienia składamy wypowiedzenie. Może ono trwać nawet do 3 miesięcy (w zależności od tego, ile lat tam przepracowaliśmy). Jednak mamy możliwość, by zasugerować kierownikowi rozwiązanie umowy o pracę za porozumieniem stron. Będzie to najlepsze wyjście dla tych, którym się śpieszy lub dla tych, którzy nie są w stanie już znieść siedzenia w znienawidzonym miejscu. Dobrze będzie zasugerować przełożonemu jakąś konkretną datę. Może, ale wcale nie musi się on z nią zgodzić. Powinniśmy jednak dążyć do kompromisu. Możemy chociażby zaoferować, że w czasie, kiedy będziemy jeszcze obecni w firmie, przyuczymy nową osobę na swoje stanowisko.

Jeśli nie wiesz, w którym miejscu wyszukać niezbędne Ci informacje, to kliknij ten odnośnik. Szczerze zalecam ten artykuł każdemu, kto chciałby mieć niebanalne źródło informacji.

Powinniśmy wtedy także wybrać cały zaległy urlop.

Istotne jest to, aby zdawać sobie sprawę, że tego typu porozumienie należy zawrzeć na piśmie. Umowy ustne w żadnym wypadku nie powinny mieć tu miejsca.