Posted in Bez kategorii

Uciążliwe bóle pleców albo stawów są jasnym znakiem, że musimy iść na wizytę do specjalisty

Każda osoba, która czuje nieznośny ból w swoim ciele, musi iść do fachowca, by ten mógł rozwiązać problem.
Osoby, które przeżyły wypadek albo uległy dużej kontuzji, z pewnością czują bóle mięśni czy różnych innych elementów w ciele.

Gabinet, zestaw mebli biurowych

Autor: Atelier Nocca Design
Źródło: Atelier Nocca Design

Może być tego sporo — plecy, ręce i nogi, łokcie, barki, stawy lub więzadła. Każdy ból, jeżeli przekształca się w permanentną postać, zaczyna być nie do zniesienia. Należy wówczas szukać wsparcia. Z reguły pierwsze kroki prowadzą nas do ortopedy. specjalista zrobi nam zdjęcie i USG i najczęściej odsyła na rehabilitację. Powinniśmy podejść do zadania profesjonalnie, ponieważ jedynie ciągła rehabilitacja może zapewnić nam ulgę i zażegnać problem. Fizjoterapeuta, do którego zostaniemy skierowani, powie, czy najpierw należy zacząć od masażu, a później przejść do ćwiczeń czy może jakoś inaczej trzeba rozwiązać problem. Zaufajmy specjaliście. Jeśli powie nam, że powinniśmy ćwiczyć codziennie, to tak musimy robić. Nie ma sensu oszukiwać, ponieważ wyłącznie sobie zaszkodzimy. Niestety na fizjoterapię z NFZ czeka się w naszym kraju zbyt długo. Jeśli zaś problem jest naglący, to trzeba iść do prywatnej kliniki, gdzie zatroszczą się o nas od razu. Oczywiście, będziemy musieli za to zapłacić, ale parawan rtg jest przecież bezcenne.

Po serii zabiegów oraz znacznej ilości ćwiczeń z pewnością wrócimy do dawnej formy. Trzeba jedynie uzbroić się w cierpliwość i mieć nadzieję, że ból minie, a my powrócimy do całkowitej sprawności.