Posted in Bez kategorii

Zwyrodnienie stawów – w jaki sposób zapobiegać i leczyć tą sprawiająca kłopot dolegliwość?

Przypadłość nazywana także zwyrodnieniem stawów to niezmiernie nieprzyjemna i znacząco ogranicza funkcje ruchowe chorego. Zapewne z tej przyczyny chory uzyskuje orzeczenie o inwalidztwie.
Zaburzenie degeneracji oraz syntezy chrząstki stawowej może mieć przyczyny biologiczne bądź mechaniczne. Według danych statystycznych, w Polsce cierpi na ową przypadłość ok. 2 miliony* osób.Choroba dotyczy przeważnie stawów kręgosłupa, biodrowego i kolanowych.

Zwyrodnienie stawów (herbapol.poznan.pl) może mieć różne przyczyny, np. wady wrodzone, przeciążenie stawów, podeszły wiek, nadwaga, urazy, mikrourazy, zaburzenia neurologiczne, czy też przeciążenie stawów podczas treningów.

Stawy, dolegliwości

Autor: Synocrom
Źródło: Synocrom

Jakie objawy informują o zwyrodnieniu stawów?Istotnym sygnałem mogą być problemy z rozruszaniem stawów po długim trwaniu w jednej pozycji. Poza napięciem mięśniwystępuje uczucie zesztywnienia i odgłosy „strzelania” w stawach. W kolejnej fazie – rozwojowej zesztywnienia stają się coraz silniejsze, a ból ostrzejszy. Osoby starsze najczęściej cierpią na bóle stawów bioder i rąk. Oprócz silnego bólu mogą nastąpić spore zniekształcenia palców i części śródstopia.

W jakie sposób zapobiegać zwyrodnieniu stawów?W postępowaniu profilaktycznym, bez względu na wiek, należy troszczyć się tak samo o sferę fizyczną i odpowiednio skomponowaną dietę. Nadwagę należy zrzucić, natomiast osoby które prowadzą siedzący tryb życia np.

Nie wahaj się! Jeżeli zaciekawiły Cię przeczytane treści, to zapewne bieżąca wiadomość (https://www.tymaherbs.com/kategoria-produktu/wody-ziolowe/) na ten temat także Cię przyciągnie. Przejrzyj tekst o tym zagadnieniu.

pracując przy komputerze, muszą pamiętać o regularnym ruchu, oraz gimnastykować dłonie i palce. W codziennej diecie powinny być obecne warzywa i owoce bogate w karoten i witaminę C. Zmniejsza ona prawdopodobieństwo wystąpienia patologicznych zmian w kościach. Groźbę zmian chorobowych redukują również zielone warzywa i owoce, np. mango, papaja.

W jaki sposób leczyć zwyrodnienie stawów?
Polega ono głównie na odciążeniu miejsc dotkniętych chorobą, stosowaniu ćwiczeń rozluźniających a także uśmierzaniu bólu. W aptekach dostępne są środki farmakologiczne, które pomagają w odbudowie uszkodzonej chrząstki, albo działają przeciwzapalne i przeciwbólowo , np.: Reumaherb – preparat roślinny, na bazie wyciągu z diabelskiego pazura, jeżówki i wiązówki czytaj dalej
__
* źródło: pl.wikipedia.org