Posted in Sprzęt dla sportowców

Zdatna piłka do gry w tenisa to jedna druga sukcesu.

Tenis ziemny, wcześniej powszechnie uznawany za konkurencję zarezerwowaną dla panów, biegających po boisku w eleganckich długich spodniach i koszulach, powoli ewoluował i współcześnie zaliczany do najpowszechniejszych dyscyplin zawodowych jak i amatorów na wszystkich kontynentach. Niezaprzeczalnym walorem tenisa ziemnego jest to, że może go trenować właściwie każdy, bez względu na wiek czy predyspozycje wydolnościowe. Również sprzęt do trenowania w tenisa stał się powszechnie dostępny i niedrogi. Wbrew obiegowym opiniom, wybranie porządnej rakiety, piłki oraz dobrze skrojonego ubrania ma niemałe znaczenie i wydatnie może podnieść wygodę trenowania i tym samym mieć wpływ na wyniki na korcie tenisowym.

- sklep sportowy

Autor: peddhapati
Źródło: http://www.flickr.com
Piłki tenisowe są jednym z podstawowych, o ile nie najważniejszym składników gry w tenisa. Rynek oferuje wiele typów piłek, a każdy z nich jest dedykowany osobnej grupie graczy. Dla wprawionych zawodników dobra piłka tenisowa jest równie niezastąpiona jak doskonała rakieta. Piłki ciśnieniowe posiadają wewnątrz ciśnienie gazu, dzięki temu zyskują swój kształt i sprężynują się od kortu. Piłki tenisowe zawijane są w hermetyczne opakowania, puszki, lub wytrzymałe tworzywa. Piłki tenisowe ciśnieniowe są zwykle wykorzystywane przez tenisistów zawodowych oraz niewprawionych początkujących. W związku z częstymi odbiciami, dużą energią odbić oraz rotacją, piłki do tenisa niszczą się na zewnątrz jeszcze zanim rozpoczną stracić potrzebne ciśnienie (tenis – piłki).

tenis

Autor: Carine06
Źródło: http://www.flickr.com
Forma piłek do tenisa jest niezwykle istotny w trakcie meczu. Piłki tenisowe bezciśnieniowe, nie mają wewnątrz podniesionego ciśnienia. Dużo szybciej deformują się przy uderzaniu. W praktyce oznacza to, że podczas gry, piłka może wydawać się cięższa i twardsza, ale jeśli odbija się w nią z ogromną mocą, to piłka zamiast lecieć szybciej, zdecydowanie zwolni. Pozytywną cechą piłek bezciśnieniowych jest to, że przy każdym odbiciu nie tracą ciśnienia, który gwarantuje efektywną grę.

Odnajdziesz tutaj bez dwóch zdań szczegółowe opracowanie (http://www.motoargo.pl/pol_m_Czesci-Silnikowe-do-Motocykli-Skuterow_Glowice-256.html) takiego tematu, więc należy je starannie przeczytać. Dowiesz się wtedy wiele interesujących informacji.

Są to piłki tenisowe skierowane do nowicjuszy oraz hobbystycznych graczy w tenisa. Piłki te oferowane są graczom dorosłym. Z myślą o najmłodszych graczach, sporo przedsiębiorstw wprowadziło piłki gąbkowe. Są o wiele większe od piłek standardowych i są bardzo lekkie.