Posted in Bez kategorii

Zakup własnego domu jest przeważnie jedną z najpoważniejszych decyzji

Kupienie własnego mieszkania jest z reguły jedną z najważniejszych decyzji, które trzeba będzie podjąć w życiu. Większość Polaków nie dysponuje kwotami, które pozwoliłyby im na zakup mieszkania bądź domu całkowicie bez udziału kredytu. Z racji tego, że nieruchomości, szczególnie w większych aglomeracjach są dosyć drogie, kredyty mieszkaniowe okazują się niezbędne. Ich wybór na rynku jest współcześnie dość zróżnicowany, w związku z tym warto jest precyzyjnie przeanalizować propozycje poszczególnych banków. Jak to zrobić? Jak wziąć kredyt idealny dla siebie?

mieszkanie

Autor: Images Money
Źródło: http://www.flickr.com
Co najważniejsze, warto jest ustalić, jaka suma będzie wymagana na zakup nieruchomości. Z reguły należy mieć już wybrane mieszkanie, by w ogóle zacząć starać się o kredyt w banku – . Idealnie, kiedy posiada się pieniądze (kantor wymiany walut) na tak zwany wkład własny, wtedy większość banków chętniej udziela kredytów. Oferty poszczególnych banków warto porównać pod względem cen, więc oprocentowania, marży oraz prowizji. Im koszty są mniejsze, tym lepiej. W internecie istnieją nadzwyczaj rzetelne kalkulatory kredytowe, jakie dają szansę na szybkie obliczenie, jak wysoka będzie kwota kredytu w poszczególnych bankach, przy takiej samej sumie i czasie spłacania. Dzięki nim można łatwo sprawdzić, która propozycja – choćby w teorii – okaże się być najbardziej atrakcyjna.

Na dodatek, koniecznie warto wziąć pod uwagę kwestię ubezpieczeń. Dosyć często banki ( )wymagają ich zakupu, co dla kredytobiorcy jest następnym obciążeniem finansowym. Należy również zorientować się, czy bank pozwala na wcześniejszą spłatę kredytu bez wymaganych opłat i jaki jest ewentualny czas spłaty. W przypadku kredytów mieszkaniowych

kredyt

Źródło: http://pixabay.com

zazwyczaj kredytobiorcom zależy na dość długim terminie, niekiedy sięgającym nawet 30 bądź 40 lat.

Jeżeli pomimo dokładnej analizy rynku nadal ma się dosyć duże kłopoty z wyborem atrakcyjnego kredytu, można skorzystać z usług doradcy kredytowego. Oczywiście, dobrze jeżeli jest on polecanym fachowcem, ponieważ dzięki temu będzie się miało pewność, że jego opinie oraz porady są obiektywne. Taki doradca jest w stanie przedstawić oferty kilku banków, wskazać ich wady oraz zalety. Jest to dosyć przydatne. Przeważnie nie oczekuje on od klientów jakiejkolwiek zapłaty, ponieważ wynagrodzenie pokrywa bank, z jakim ostatecznie klient podpisze umowę.