Posted in Bez kategorii

Nabywasz nowe okulary? Znajdź najkorzystniejsze oprawki!

We współczesnych realiach, za sprawą ciągłego korzystania z komputerów, bardzo sporo osób ma słaby wzrok. Mimo, iż te sprzęty są jak najlepszej standaryzacji, to i tak częste narażanie naszych oczu na tego typu bodźce jest dla nich niezwykle niewskazane. Dodatkowo, istotnym czynnikiem w pojawianiu się schorzeń wzroku jest także genetyka, bowiem taki astygmatyzm przykładowo, łatwo odziedziczyć po mamie czy tacie.

Mimo, iż soczewki kontaktowe są ogólnodostępne, znacznie więcej ludzi wybiera okulary, bowiem stały się one ponownie modne. Gdzie najlepiej zakupić dobrej jakości oprawki?

Pierwszym punktem, w którym bez wątpienia będziemy szukać swoich oprawek, będzie sklep optyka w osiedlowej galerii.

okulary

Autor: Cory M. Grenier
Źródło: http://www.flickr.com

Nic w tym zaskakującego, bowiem możemy liczyć tam na (Dita okulary sprawdź) w różnych wariantach barwnych. Poza tym, przy nabyciu oprawek w tym salonie, wizyta u okulisty jest całkowicie bezpłatna. Przypadły ci do gustu okulary Gucci z najnowszej kolekcji projektanta? Również je tam znajdziesz. Najdroższych marek w takich sklepach trzeba szukać na samym krańcu lokalu. Jednak taki salon ma swój ogromny mankament – mimo tego, że okulistę mamy tam za darmo, ceny za oprawki są dość wywindowane. Spowodowane jest to właśnie schowaną opłatą dla lekarza, oraz wielkimi czynszami, jakie sklep opłaca galerii handlowej.

Istnieje jeszcze dodatkowa opcja, niezwykle tania. Jeśli nasza praca obliguje nas do trwania godzinami przed ekranem komputera, zgodnie z prawem pracy, nasz pracodawca ma obowiązek współfinansować nasze oprawki. Jednak w większości biur, potrzebujemy udać się do specjalisty medycyny pracy po receptę. Można pójść państwowo i prywatnie. Druga alternatywa jest szybsza, a kosztować nas będzie około 50 zł. Następnie, jak już będziemy mieli receptę, można zamówić oprawki przez internet. Znajdziemy tam okulary Versace (przeczytaj o okularach Versace) w niezwykle atrakcyjnej cenie. Mało tego, możemy także zaopatrzyć się na lato kupując przeciwsłoneczne okulary (oprawki do okularów łódź) Dita. Jeżeli nie jesteśmy pewni, które oprawki będą na nas właściwie wyglądać, warto przejść się do galerii handlowej, przymierzyć dostępne tam modele, i ulubiony zakupić w internecie.

Wybranie właściwych okularów korygujących to ważna kwestia. Jednak także istotny jest także wybór oprawek, gdyż powinny one pasować do naszego kształtu twarzy, abyśmy mogli w nich czuć się pewnie. Możemy nabyć odpowiednie modele zarówno lokalnie -kosztowniej, jak i w internecie (bez szansy przymierzenia). Polecamy też