Posted in Bez kategorii

Własne weki są smaczne oraz zdrowe, nie bój się przyszykować ich na zimę

Lato obfituje nie tylko w ciepłe oraz pogodne dni, ale również w plony zdrowych owoców i jarzyn. To idealna możliwość, żeby dostarczyć sobie moc istotnych witamin oraz składników, a zarazem wzbogacić codzienne jadłospisy. Warto wykorzystać urodzaj owoców i warzyw, aby przygotować pyszne przetwory na chłodniejsze dni. To nie tylko wielka gospodarność pieniędzy, lecz także korzyść dla zdrowia, ponieważ nie będzie się zmuszonym kupować warzywa sprowadzane z dalekich miejsc i nasycone chemikaliami.


Przepisy na przetwory okazują się bardzo różnorodne

marynaty

Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu

Większość osób kocha smak prawdziwych przetworów, jak dżemy, soki czy marynowane sałatki, gdyż smakują one całkowicie odmiennie niż sklepowe produkty. Ponadto otwierając słoiczek z własnoręcznie skomponowaną zawartością, ma się świadomość, że wewnątrz nie ma sztucznych ulepszaczy smaku oraz konserwantów. Równocześnie mimo wszystko zwyczaj wykonywania przetworów na zimę nieco utracił na znaczeniu, gdyż ludzie lękają się komplikacji przy robieniu weków i czasu, jaki musi się temu poświęcić. Trzeba jednak zainteresować się przetworami i prześledzić różnorakie receptury, bo nie wszystkie weki okazują się czasochłonne i wymagają gotowania.
Wybierz smaczne (pizza wrocław) sałatki

Sałatki są zdrowym i ciekawym urozmaiceniem domowych posiłków, świetnie komponują się z mięsami oraz rybami, stąd duże zaciekawienie sporządzaniem weków z sałatkami. Zawekowane sałatki okazują się lepszą alternatywą niż warzywa niesezonowe, jakie można kupić w marketach. Wspaniałą propozycją bywają sałatki z ogórków, zielonych pomidorów, jak również sałatka z czerwonych buraków, np.: . Ta ostatnia bywa komponowana z kawałkiem jabłuszka, cebuli, a także papryki. Buraczki czerwone idealnie wspomagają wytwarzanie czerwonych krwinek oraz są zalecane osobom zmagającym się z niedoborem żelaza.
Znajdź niebanalne dodatki

Przetwory warzywne

Autor: Tarsmak
Źródło: Tarsmak

Sałatki można komponować wedle własnego smaku. Równie wspaniale smakują weki doprawione na kwaśno, jak i te z zastosowaniem ostrych dodatków. Surówkę z buraczków można wzbogacić marchwią oraz kapustą, przez co otrzyma większą ilość witamin, jak też będzie jeszcze smaczniejsza.