Posted in Bez kategorii

Ważne zadania endokrynologa Poznań

Endokrynologia to dział medycyny zajmujący się zakłóceniami działań gruczołów emitowania wewnętrznego, jakich zadaniem jest wyzwalanie hormonów do systemu krążenia. Ważniejsze gruczoły w organizmie człowieka to: przysadka mózgowa, tarczyca, przytarczyce, nadnercza, trzustka, jądra, jajniki, a dodatkowo, w wypadku pań brzemiennych, łożysko. Twierdzi się, iż kierowniczym gruczołem dokrewnym, jest przysadka mózgowa. Wytwarza ona bowiem dużo hormonów, jakie potem kontrolują i przewodzą pracą innych gruczołów dokrewnych.

Do odwiedzin u endokrynologa z Poznania, w szczególności powinny skłonić takie objawy jak: nieduży wzrost, rozbudowane piersi u panów, przesadne owłosienie u pań, lub łysienie, otyłość, lub nagły ubytek masy ciała, kłopoty ze spaniem, zaburzenia cyklu menstruacyjnego, przesadna potliwość, zmiany w instynkcie seksualnym, chroniczny trądzik.

Lekarz

Autor: KOMUnews
Źródło: http://www.flickr.com
Nadzwyczaj częstym powodem, dla którego panie udają się do endokrynologa Poznań bywa pojawiające się zbytnie owłosienie w miejscach, w których nie występuje. Jeżeli ponadto towarzyszą temu takie oznaki jak łysienie rodzaju męskiego, zakłócenia miesiączkowania, trądzik, czy spadek tonu głosu, to może pokazywać na poziom powiększonego zgęszczenie androgenów w organizmie kobiety.

Problemy z tarczycą, to jeden z najczęstszych powodów wizyty u poznańskiego endokrynologa.

Tarczyca położona jest w okolicach szyi. Jej kluczowym obowiązkiem jest wydalanie nadzwyczaj znaczących dla życia hormonów. Nad prawidłowością pracy tarczycy czuwa hormon przysadkowy TSH.Bardzo częstym kwestiami, którymi absorbuje się endokrynolog Poznań rankinglekarzy.pl/ są niedoczynność, bądź nadczynność tarczycy. Ubytek wagi organizmu, względnie podwyższenie wagi, powinien być znakiem do odwiedzin u endokrynologa.

W obu przypadkach dochodzi często do zaburzeń cyklu miesięcznego u kobiet, a czasem nawet do bezpłodności.Kobiety w czasie menopauzy, przede wszystkim jeśli doskwierają im uderzenia ciepła, również powinny udać się na konsultację do endokrynologa w Poznaniu czy pod. Pacjentami endokrynologa są nie wyłącznie panie. Faceci też mają trudności z hormonami.