Posted in Sprzęt dla sportowców

Szukasz ciekawej aktywności na wiosnę? – postaw na tenisa

Nadchodzi lato i musimy zadbać o to, aby przebywać jak najwięcej czasu na świeżym powietrzu, aby zregenerować się, uodpornić i polepszyć tym samym własne samopoczucie. Jakiego typu aktywności wybrać, by zarazem zadbać o organizm, jak i równocześnie spędzić miło czas? Świetnym pomysłem jest między innymi gra w tenisa, która jest niewątpliwie popularnym sportem wśród osób w każdym wieku.

gra w tenisa

Autor: Michael Frey
Źródło: http://www.flickr.com

Tenis to bardzo atrakcyjny sport, ponieważ wpływa pozytywnie na nasz organizm pod różnym względem. W ten sposób poprawiamy kondycję, ale także poprawiamy sprawność ruchową i orientację. To bardzo przyjemna gra, niekiedy dość wyczerpująca, ale w korzystnym tego słowa znaczeniu. Oczywiście zanim się jej podejmiemy musimy właściwie się przygotować, a zatem musimy przede wszystkim wyposażyć się w stosowną odzież sportową i sprzęt. W tym pierwszym przypadku kluczowe jest, aby ubiór w żaden sposób nie przeszkadzał nam w wykonywaniu ruchów, zważywszy, że grając w tenisa tak naprawdę wykorzystujemy przeróżne części ciała, więc zarazem ręce, nogi, czy kark powinny mieć znaczną swobodę. Istotną rolę odgrywają również należycie dobrane buty. One także nie mogą krępować ruchów stóp, na jakich opiera się podczas gry duży ciężar, a jednocześnie muszą być zwinne i stabilne. Następna kwestia to wymienione już odpowiednie akcesoria, czyli innymi słowy sprzęt do tenisa. Rakietki i piłki do tenisa najlepiej z miejsca zakupić w fachowym sklepie sportowym, zobacz: piłeczki do tenisa. W tej grze najwięcej zależy od naszych umiejętności, ale wiele także jest zależne od sprzętu, jakim gramy. Fachowe rakietki umożliwiają precyzyjniejsze ruchy i możemy wówczas szybciej reagować na ruchy przeciwnika.

piłka do tenisa

Autor: superscheeli
Źródło: http://www.flickr.com

Buty tenisowe zatem, zresztą nie tylko w tym sporcie, pełni bardzo ważne zadanie (więcej: polecamy ten sklep). Rzecz jasna grę w tenisa możemy zacząć na własną rękę i krok po kroku opanowywać kolejne kroki, jednak warto na początek wziąć chociażby kilka lekcji, na jakich instruktor szczegółowo nam wyjaśni wszystkie obowiązujące w tym sporcie zasady, pokaże jakie są odpowiednie postawy, jak powinniśmy posługiwać się sprzętem i co brać pod uwagę, by gra była płynna i dawała nam prawdziwą przyjemność.