Posted in Bez kategorii

W jaki sposób troszczyć się o zęby, by im nie zaszkodzić?

Każdego dnia sięgamy po szczotkę jak też pastę do mycia zębów, robimy parę bezwiednych ruchów po czym wydaje nam się, że w żaden sposób nie można sobie zaszkodzić.
Niestety, takowe myślenie jest ogromnie zgubne – nawet na pierwszy rzut oka prosty a także oczywisty zabieg, jak czystość jamy ustnej, wymaga sporej wiedzy.

gabinet stomatologiczny wrocław

Autor: Lwp Kommunikáció
Źródło: http://www.flickr.com

stomatolog wrocław

Autor: Simon_sees
Źródło: http://www.flickr.com
Przeczytaj, jak prawidłowo troszczyć się o ząbki i czego warto wystrzegać się. Do poprawnej higieny zębów konieczna jest poprawnie dobrana szczoteczka. Nie można pokusić się o pierwszą lepszą szczotkę, jaką dostrzeżemy na półce sklepowej, a kiedy już ją nabędziemy, wskazane jest pamiętać o regularnej wymianie. Wszelki dentysta płock wrocław zakomunikuje nam, iż szczotkę wymieniamy co trzy miesiące, natomiast jeśli jej włosie rozchodzi się prędzej, oznacza to, iż używamy zbyt dużej siły czyszcząc zęby. Przy wyborze szczoteczki powinno się pamiętać, że powinna odpowiednio trzymać się dłoni. Wskazane jest również, by włosie było rozmaitej długości.
Jeżeli nie mamy kłopotów dentystycznych, dobieramy szczotkę średnią. Miękkie szczotki określone są dla ludzi po operacjach chirurgicznych. Z kolei twarde szczotki nie są zalecane, albowiem mogą pokaleczyć dziąsła. Szczoteczki elektryczne z kolei określone są dla osób, jakim szybko osadza się kamień. Powinno się pamiętać, iż przed kupnem elektrycznej szczoteczki warto skonsultować się z dentystą, bo w tym wypadku wymagana jest całkiem inna technika czyszczenia zębów. Dentysta dentysta ursynow Wrocław zademonstruje odpowiednią technikę. Inną ważną rzeczą jest wybór pasty do zębów.

Na półeczkach sklepowych aż roi się od barw a także znanych marek, jednak która stosowna jest dla nas i jak wybrać, aby sobie nie zaszkodzić? Odnajdź dobry gabinet stomatologiczny wrocław aby uzyskać odpowiedź.