Posted in Zdrowy tryb życia

Terapia łysienia za pomocą przeszczepu

Łysienie androgenowe występuje z racji wrażliwości mieszków włosowych na androgeny i jest to najczęstsza przyczyna straty włosów i przebiega u panów i kobiet w jakimś czasie ich życia.

Androgeny odgrywają znaczącą funkcję w rozwoju seksualnym mężczyzn od urodzenia do dorastania. Normują pracę gruczołów łojowych, przyrost apokrynowych włosów, oraz libido. Wraz z wiekiem, androgeny aktywizują porost włosów na twarzy, ale blokują na skroniach i wierzchołku głowy.
łysienie androgenowe leczenie
Łysienie androgenowe leczenie jako nadzwyczaj efektywną strategię uznano przeszczep włosów. Wykorzystywane są także inne metody i specjaliści potwierdzili, że lepsze efekty leczenia zostały uzyskane przez chorych, w wypadku których kłopot pozostał dość wcześnie zdiagnozowany.

Jeżeli masz chęć zgłębić jeszcze inne wiadomości na omawiany tu temat, to sprawdź to ważne omówienie (https://sancotest.pl/faq?start=20) – ono też jest warte uwagi.

Łysienie androgenowe uzewnętrznia się zawężaniem linii na skroniach i czołowych, później proces zaczyna otaczać koronę głowy. Na łysienie takiego typu narażone są także kobiety. U kobiet przebieg choroby jest odmienny w stosunku do mężczyzn. włosy przerzedzają się na środku głowy w postaci rozproszonej.

golenie zarostu

Autor: Post Memes
Źródło: http://www.flickr.com
Wybór

Autor: Holle
Źródło: Holle

Wyłączną 100% efektywną strategią przywrócenia włosów na głowie jest transplantacja włosów – (ciekawy artykuł). Strategia polega na pobraniu kawałków skóry z włosami i przeszczepie jej w miejsca, w jakich ich brakuje. Włosy bierze się z obszarów stabilnych które znajdują się w obrębie potylicy i rejonach skroniowych.

W przeciwieństwie do innych przeszczepów przy przeszczepie włosów dawca jest jednocześnie biorcą. Mieszki włosowe po właściwym spreparowaniu lokuje się w celowo przygotowywanych mikrokanalikach w skórze głowy.