Posted in Ekstremalnie

Sport opcją na zachowanie zdrowia, czyli sport uprawiać

Jeszcze kilkanaście lat temu Polacy nie zaliczali się do naprawdę wysportowanych narodów. Czas chcieliby spędzać oczywiście przed ekranem tabletu, który w późniejszym czasie zamieniliśmy na komputerowy monitor. Aktualnie mamy świadomość już, że taki tryb życia nie prowadzi do niczego dobrego. Tak więc coraz więcej z nas jest nastawionych na uprawianie sportu. A dyscyplin sportowych, które warto wybrać jest całe mnóstwo.

bieganie

Autor: Peter Mooney
Źródło: http://www.flickr.com
Większość osób wybiera teraz bieganie. Sportem ten swoją popularność zawdzięcza dość łatwej dostępności. Nie należy bowiem mieć w bliskiej odległości hali sportowej czy lodowiska, aby należało biegać. Wystarczą przede wszystkim chęci i doskonale dobrane buty, które w dużym stopniu uchronią nasz kręgosłup i stawy przed wstrząsami. Biegać można w lesie, na plaży, na łące także po chodniku. Słowem: wszędzie. Aktualnie biegają zarówno młodzi, jak i starsi, kobiety, jak i mężczyźni. Grono biegaczy nieustannie się powiększa. Inną na czasie opcją sportową jest jazda na rowerze -. To na czasie wybór, jeżeli połączyć chcemy sport [szkolenie konia] z opcją zwiedzania okolicy. Rowerowe możliwości to dobry sposób na wypoczynek. Na rowerze jeździć są w stanie nie tylko dorośli, ale przede wszystkim dzieci. Długość wycieczki należy oczywiście dobrać do własnej kondycji i wieku rowerzysty. Nigdy nie można się przemęczać. Sportem dla osób już mających doskonałą kondycję i poszukujących mocniejszych wrażeń jest bez wątpienia triathlon Warszawa zaś to miejsce, w którym będą odbywały się liczne zawody triathlonowe. Każdy, kto zapragnie na temat tej dyscypliny sportowej wiedzieć się nieco więcej, może w wyszukiwarce internetowej wprowadzić frazę „triathlon Warszawa”. Już po kilkunastu sekundach odnajdzie mnóstwo informacji przybliżających ten typ aktywności.

Wyczynowy rower górski

Autor: Eli Christman
Źródło: http://www.flickr.com
Sport bez wątpienia daje nam dużo korzyści. Tak naprawdę poprawia funkcjonowanie poszczególnych narządów. Osoby, które dużo się ruszają mają większą pojemność płuc, a ich mięsień sercowy pracuje wydajniej. Do tego dochodzi znacznie lepszy nastrój, który jest wynikiem zwiększonej produkcji hormonów szczęścia w czasie uprawiania sportu. Nie jest przesadą powtarzane od lat zdanie, że aktywność fizyczna to zdrowie.