Posted in Zdrowy tryb życia

Rady w zakresie pielęgnacji i opieki tuż po utworzeniu stomii. Medyczne i psychologiczne wytyczne problemu.

Według medycznej definicji stomia, inaczej brzuszny odbyt bądź przetoka to wytworzone w wyniku operacji chirurgicznej połączenie powierzchni ciała z jelitem grubym. Operacja chirurgiczna usunięcia części jelita grubego jest nierzadko spowodowana nowotworem albo nieodwracalnym uszkodzeniem jelit, pęcherza lub moczowodów.

Po operacyjnym wyłonieniu jelita grubego bardzo ważna jest edukacja pacjenta stomijnego w zakresie opieki i pielęgnacji przetoki.
Po usunięciu jelita grubego i utworzeniu stomii pacjent powinien rozważyć zatrudnienie stomijnej pielęgniarki, która wspomogłaby go w pierwszych chwilach po operacji – szybka zmiana opatrunków we Wrocławiu. We Wrocławiu usługi pielęgniarskie świadczone po kolonoskopii obejmują przede wszystkim zmiana opatrunków wrocław, a także pielęgnacja stomii wrocław. Dodatkowo firmy proponują także profesjonalne usługi rehabilitacyjne we Wrocławiu.

Niniejszy wpis posiada ciekawe dane na opisywany wątek – jeżeli masz chęć zdobyć większą ilość wpisów, to odwiedź stronę www, która omawia podobne problemy.

Cały komplet usług, na który składają się usługi rehabilitacyjne i pielęgniarskie są dość tanie, dlatego, jeśli jesteś pacjentem stomijnym to powinieneś poszukać firmy świadczącej takie usługi.

Nie daj się jesiennemu przeziębieniu

Autor: Centrum Naturhouse
Źródło: Centrum Naturhouse
Stomia poza negatywnymi aspektami fizjologicznymi jest związana również z problemami natury psychicznej. Spadek komfortu psychicznego, zaburzenia poczucia własnej wartości, myśli autodestrukcyjne i depresja – to tylko kilka następstw natury psychologicznej z którymi może się skonfrontować pacjent stomijny, dlatego po operacji tego typu należy postarać się także o opiekę psychologa.
opony samochodowe

Autor: Nikita Novozhilov
Źródło: http://www.flickr.com
Jeśli jednak nie masz wystarczająco dużo pieniędzy na zatrudnienie zespołu doświadczonych pracowników możesz skorzystać z odmiennego rozwiązania. Otóż, masz możliwość skorzystania z jednokrotnego kursu online podczas którego dowiesz się jak dbać o higienę stomii.

W internetowych sklepach znajdziesz też bogaty wybór środków i akcesoriów do pielęgnacji stomii, które niewątpliwie zwiększą Twoje poczucie komfortu i polepszą Twoje samopoczucie.