Posted in Bez kategorii

Dobry kardiolog podpowie Ci, co zrobić, ażeby zachować serce w wspaniałej kondycji na długie lata

To z całą pewnością jeden z najważniejszych narządów ludzkiego ciała. Gdyby nie jego aktywność krew nie byłaby w stanie docierać do komórek.

bezpieczeństwo
Kardiolog

Autor: BMiz
Źródło: http://www.flickr.com
Niestety obecnie serce nie ma lekko. Napięcie, niewłaściwa dieta, długie godziny spędzone za biurkiem – wymieniać można bez ustanku. Skutek? Niejeden kardiolog Kardiolog bije na alarm: z roku na rok rośnie liczba ludzi borykających się ze schorzeniami wieńcowymi. Co zrobić, żeby ich uniknąć? Po pierwsze powinniśmy zatroszczyć się o swoją sylwetkę i zrzucić zbędne kilogramy. Nadmierny przyrost masy ciała jest jedną z kluczowych przyczyn powstawania arteriosklerozy, nadciśnienia tętniczego a także znacząco zwiększa ryzyko pojawienia się wylewu mózgu. Nie zapominajmy o jednej „starej,” bardzo dobrze znanej zasadzie: ruch to zdrowie – dowiedz się więcej o kardiologu. Przekuwajmy słowa w czyny codziennie.

Dochodzisz do wniosku, że warto by było powiększyć swą wiedzę na wyjaśniany tu temat? Wejdź zatem na ten link i przeczytaj więcej opinii na ten temat (https://wetjaneczek.pl/).

Kolejną niesłychanie ważną kwestią są z całą pewnością uzależnienia. Palenie papierosów wywiera niekorzystny wpływ na wydolność płuc. Ogranicza albowiem ich zdolność do wymiany gazowej. Paczkę Malboro warto zastąpić owocami, szczególnie zaś jagodami.

Dlaczego? Zawierają one mnóstwo flawonoidów. Związki te pełnią rolę „strażnika” naszego układu sercowo-naczyniowego. Chronią lipidy przed utlenianiem i rozszerzają ściany naczyń.