Posted in Biznes a zdrowie, Finanse a sport

O czym wszystek człowiek biznesu pomyśleć winien, inaczej wskazówki na koniec roku

Zamyka się rok, co oznacza, iż pewne etapy domykamy i podsumowujemy, ale pozostałe dopiero inicjujemy i obracamy w myślach. Jeżeli nadzorujemy firmę, jest to czas komponowania filozofii na nowy rok.

pozyskiwanie dotacji unijnych

Autor: Ascom Vpr
Źródło: http://www.flickr.com
Jeśli myślimy nad założeniem działalności, rozglądamy się za opłacalnymi rozwiązaniami.
Warto zwłaszcza wziąć pod uwagę dofinansowania unijne na inwestycje. Jeśli mamy zamiar rozwijać swoją działającą firmę czy też założyć działalność potrzebującą sporych nakładów i środków trwałych, to skorzystanie z tej alternatywy wydaje się oczywiste. Pula środków unijnych jest ciągle do wykorzystania. Do 2020 r., kiedy mija termin aktualnej transzy pomocy unijnej, posiadamy do wykorzystania jeszcze dziesiątki miliardów złotych. Szczególną estymą cieszą się we wszelkich agendach UE dotacje na innowacje.https://www.eena.pl/praca-w-holandii.html eena.plNależałoby stąd pogłówkować nad skrupulatnym biznesplanem ewentualnie zaRyzykować inwestycję w innowacyjne technologie, może nawet takowe do tej pory w naszym kraju niespotykane. Takie projekty mają największe szanse na zdobycie uwagi u rozpatrujących nasz wniosek.
Samo pozyskiwanie dotacji unijnych nie jest już złożonym procesem. Jeśli obawiamy się procedury lub nie czujemy się mocni w zawiłościach prawa, możemy skorzystać z usług firm zajmujących się tym na stałe.

Pracownik takiej korporacji ułatwi nam napisać podanie o dofinansowanie, wskaże, jakie dokumenty winniśmy przedstawić, i skieruje nas w stosowne pozycje, do należytych urzędów czy instytucji. Dzięki takiemu pomocy wzięcie dotacji z Unii będzie dla nas po prostu kolejnym cennym przeżyciem, a nie drogą przez mękę.