Posted in Bez kategorii

Moda na zdrowy tryb życia – jak zmienić złe nawyki

W chwili obecnej bardzo duży nacisk kładzie się na promowanie zdrowego stylu życia. Nie ulega wątpliwości, iż żyjemy w czasach w których bardzo dużym problemem są choroby cywilizacyjne takie jak nadciśnienie, otyłość czy cukrzyca, które są skutkiem złych nawyków żywieniowych i braku ruchu. Popularność barów szybkiej obsługi a także życie w nieustannym biegu i stresie sprawiły, iż ludzie przestali dbać o swój organizm. W odpowiedzi na to zjawisko aktualnie pojawiła się moda na bycie FIT.

zdrowie - obrazeczek

Autor: Charles Haynes
Źródło: http://www.flickr.com
Tym, co przez ostatnie lata niezmiernie się rozpowszechniło jest sport. Oczywiście ludzie zawsze interesowali się aktywnością fizyczną, aczkolwiek prawdopodobnie nie na taką skalę. W dużych miastach powstają całe sieci siłowni, do których każdego dnia uczęszcza setki osób. W takich placówkach trenerzy i trenerki personalne prowadzą różnorakie zajęcia, z których mamy możliwość skorzystać w ramach karnetu. Kontakt z nimi jest o tyle korzystny, że ich celem jest dobrać dla nas osobisty zestaw ćwiczeń, który pomoże nam w wyrzeźbieniu wymarzonej sylwetki. Dodatkowo są oni na tyle wykształceni, że mogą również udzielać porad dotyczących żywienia. Ci, którzy natomiast nie przepadają za siłownią, częstokroć wybierają sport w plenerze, np. rower lub bieganie. W miastach tworzonych jest coraz więcej ścieżek rowerowych oraz odpowiedniej infrastruktury np. w parkach, która umożliwia uprawianie różnego rodzaju dyscyplin. Ciekawym rozwiązaniem jest właśnie organizowanie zajęć sportowych w miejscach publicznych. W takich miastach jak Łódź, Warszawa czy Kraków coraz częściej zbierają się grupy, które umawiają się w danym miejscu aby wspólnie pobiegać lub poćwiczyć. W tego typu zajęciach czasem także biorą udział trenerki personalne (afterfit-catering.pl/blog/popularne-trenerki-personalne/), które wszystko koordynują, jednakże wielokrotnie są to zwyczajnie grupy osób, które lubią uprawiać sport (Kurs trenerski Bydgoszcz) w grupie.

image - zdrowie

Autor: Sternik
Źródło: http://www.flickr.com
Drugą kluczową kwestią dotyczącą poprawy stylu życia jest dieta. W obecnych czasach bardzo dużo mówi się o tym, co należy jeść, a co ograniczyć, aby być zdrowym. Wzrosła popularność dietetyków, których jest coraz więcej, dzięki czemu dostęp do tego typu specjalistów znacznie się zwiększył. Ludzie bardzo chętnie korzystają z ich porad i chcą wprowadzić zmiany w swoim życiu. Poza klasycznymi dietami, powstała również ciekawa alternatywa jaką jest catering dietetyczny. Jest to usługa, którą możemy sobie wykupić przykładowo na miesiąc, i przez ten okres codziennie dostawca będzie nam przywoził 3 lub 5 posiłków na cały dzień. Rozwiązanie to ma liczne plusy, co najistotniejsze wszystkie dania będą sporządzone według wybranej przez nas diety, ponadto nie będziemy musieli martwić się gotowaniem. W kwestii kosztów tego rodzaju usługi, musimy dokonać rozeznania jak to wygląda w naszym mieście. Jeżeli zatem mieszkamy w Łodzi, to gdy wpiszemy w wyszukiwarkę frazę catering łódź cennik prawdopodobnie sam nam się wyświetli. Poznaj szczegóły: Afterfit.

Bez względu na to, jaki obecnie tryb życia prowadzimy, powinniśmy mieć świadomość że nasze zdrowie jest dla nas najważniejsze. Aktualnie rozwój usług dotyczących aktywności fizycznej i zdrowego odżywiania sprawia, iż wszystko mamy pod ręką i powinniśmy z tego skorzystać.

Mapa: