Posted in Biznes a zdrowie, Finanse a sport

Kilka zdań o zawodzie betoniarza, czyli etat dla silnych i zdrowych mężczyzn

W Polsce w ostatniej dekadzie można zaobserwować prawdziwy boom w sektorze budownictwa. Jak grzyby po deszczu powstają nowe bloki i biurowce.

wakacje

Autor: COD Newsroom
Źródło: http://www.flickr.com
betoniarz

Autor: Daniel Oines
Źródło: http://www.flickr.com
Nowe bloki buduje się w tych miejscach, gdzie jeszcze jakiś czas temu były nieużytki albo pola. Z tego powodu ktoś, kto wraca do jakiegoś miasta po kilkuletniej nieobecności, zwykle bywa niebywale zaskoczony. Czasami nie jest w stanie poznać starych ulic.

Nie chcesz, żeby intrygujące posty przemknęły Ci koło nosa? Więc z pewnością wpadnie Ci w oko kluczowa witryna (http://www.franklincovey.pl/cztery-filary-przewidywalnej-sprzedazy/), na której można przeczytać inne wpisy.

Miasta rozrastają się, gdyż w naszym kraju sytuacja finansowa młodych osób jest dosyć stabilna. Dlatego mają sposobność brać kredyty hipoteczne. Popyt zwiększa podaż. By móc prężnie budować kolejne bloki firmy budowlane potrzebują ludzi do pracy. Często jesteśmy w stanie w sieci znaleźć wiele ogłoszeń, które kierowane są do fachowców. Jednym z tego rodzaju zawodów jest betoniarz. Nie jest to łatwa praca, dlatego bywa zwykle kojarzona z panami. Należy mieć dużo siły i często pracować w kiepskich warunkach pogodowych. Betoniarz bywa z reguły odpowiedzialny za rozmieszczanie zbrojenia zgodnie z wytycznymi i za kontrolę betonu (świeżego i wyschniętego). Poza tym, musi także umieć tłoczyć beton, sprężać go, nanosić na powierzchnię oraz obrabiać go.

Zwykle do tej pracy bywają poszukiwani ludzie z doświadczeniem albo ze świadectwem ukończenia szkoły zawodowej o profilu budowlanym. Wynika to z tego, że na budowie nie ma sensu uczenie nowych zatrudnionych od zera. Każdy powinien umieć obsługiwać swoje maszyny oraz rozumieć rysunki techniczne.