Posted in Bez kategorii

Kiedy swoją pracę musisz wykonywać w mieszkaniu, powinieneś być freelancerem w swoim zawodzie

Czasami mają miejsce sytuacje życiowe, które przeszkadzają w podjęciu pracy poza wnętrzem własnego domu. Mogą być one związane z sytuacją zdrowotną albo musem opieki nad dzieckiem. Przed laty okoliczności takie sprawiały spore problemy, jednakże razem z nadejściem internetu rozwinęły się również szanse zawodowe freelancerów, czyli specjalistów wypełniających zlecenia poza siedzibą firmy.

programista

Autor: Sylvain Kalache
Źródło: http://www.flickr.com
Freelancing jest coraz bardziej powszechny

Mianem freelancera określa się osobę, która pracuje bez etatu, wykonując zlecenia i projekty zgodne ze swoją specjalizacją. W oparciu o wspomniany model zatrudnienia pracują fotograficy, copywriterzy, dziennikarze, jak także tłumacze i programiści i pozostali specjaliści od IT. Dzięki dostępowi do internetu są w stanie oni zachować kontakt ze swym przełożonym i odsyłać dopracowane projekty. W licznych wypadkach freelancerzy decydują się na ten tryb zatrudnienia z powodu sytuacji osobistej, mimo wszystko często bywa, że freelancing obierają osoby, które cenią sobie własne gospodarowanie czasem oraz wolną sytuację zawodową.

Znane firmy chcą korzystać z usług freelancerów

W sytuacji freelancerów niezwykle istotne okazuje się, by zachować ciągłość zleceń oraz otrzymywać je od zaufanych i rzetelnych zleceniodawców, którzy proponują atrakcyjne warunki zatrudnienia. Na tę chwilę dużym powodzeniem u pracodawców cieszą się specjaliści z branży IT, ponieważ wciąż rozwijający się oraz zmieniający internet zapewnia wiele możliwości zatrudniania.

Freelancerzy powiązani z branżą internetu i multimediów trudnią się głównie projektowaniem i tworzeniem stron internetowych, jak również pisaniem różnorakiego typu programów oraz aplikacji, zarządzaniem stronami i tworzeniem grafik.

praca zdalna

Autor: Kārlis Dambrāns
Źródło: http://www.flickr.com

Szukaj pracy w internecie, ale także pokaż się zleceniodawcy

Większość freelancerów poszukuje zleceń za pośrednictwem internetu – przejdź do strony. Na tego typu oferty można natrafić w serwisach zamieszczających oferty pracy w calutkim kraju. Jednakże warto dopomóc fortunie i założyć własną stronę internetową lub bloga tematycznego, gdzie można będzie zaprezentować ewentualnym zleceniodawcom próbkę swoich możliwości zawodowych. Pomyślnie będzie też założyć konta się na stronach zrzeszających osoby poszukujące pracy lub pracownika, jak chociażby Golden line.