Posted in Bez kategorii

Kac to kara za grzechy poprzedniego dnia. Jak z nim wygrać, jak powrócić do żywych po imprezowej nocy?

Typowe objawy picia nie przejmując się możliwościami naszego organizmu to pewne jak w banku nazajutrz ból głowy, wymioty, wrażliwość na światło i hałas, odwodnienie oraz ogólne zmęczenie. Tolerancja na alkohol to sprawa bardzo indywidualna. Czym jest kac i jak z nim się zmierzyć? Przede wszystkim zależy od tego czy mówimy o kobiecie czy mężczyźnie.

Koktajle Grey Goose

Autor: Grey Goose
Źródło: Grey Goose

Kobietom szkodzi mocniej, gdyż posiadają średnio więcej tkanki tłuszczowej i mniej wydolną wątrobę. Sporo zależy też od predyspozycji, stanu wątroby, stanu zdrowia, stylu w jaki pijemy, spożytych pokarmów, zażywanych leków, bo spora część środków medycznych szkodzi przy zetknięciu z alkoholem. Dobrze wiedzieć, iż tłuszcze spowalniają wchłanianie alkoholu, lecz obciążają inne organy. Kacowi sprzyja również mieszanie alkoholi jak i palenie – toksyny z papierosów obciążają wątrobę. Główne przyczyny kaca to odwodnienie, zatrucie i brak snu.

Przede wszystkim by poczuć się lepiej, trzeba się nawodnić, odtruć oraz odespać. Do uzupełnienia płynów odpowiednia jest woda mineralna albo soki z warzyw, na przykład pomidorowy albo z kiszonej kapusty. Soki te neutralizują nadmiar kwasów i oprócz wody dostarczają organizmowi składników mineralnych, szczególnie potasu (przez alkohol organizm wydala dużej ilości potasu, może też tracić go w trakcie wymiotów). Dużo potasu dostarczają banany. Polecany jest także kwas chlebowy, woda z większą ilością minerałów, kwaśne mleko, kefir lub jogurt. Tutaj więcej porad: dowiedz się czym jest kac.

Kawa może pomóc na ból głowy. Warto zrobić sobie pożywne śniadanie – na przykład jajecznicę.

Jeśli oferta firmy jest dla Ciebie ważna, to przejrzyj ofertę, który Ci oferuje. Zapewne jest tym, czego już długo szukasz.

Węglowodany – choćby miód, winogrona czy posłodzona herbata – są bardziej przyswajalne i dodają energii ciężko pracującej wątrobie. Zupy jak choćby żurek lub rosół bywają skuteczne, lecz nie tak łatwo je przygotować samemu, gdy jesteśmy takim stanie. Ci, którzy przewidzieli taki rozwój wypadków przygotowali żurek jeszcze przed upojną nocą.

Grenadine Goose

Autor: Grey Goose
Źródło: Grey Goose

Kto ma dosyć siły, może pójść na przechadzkę – dotlenienie jest wskazane. Wybitne jednostki mogą nawet pobiegać. Oczywiście istnieje wiele gotowych preparatów przeciwkacowych, znajdziemy je w aptekach, drogeriach czy na stacjach paliw. Pomagają również środki przeciwbólowe, w rodzaju aspiryny czy ibuprofenu. środki mające w składzie paracetamol są nie do końca wskazane, gdyż podobnie jak alkohol działają szkodliwie na wątrobę.