Posted in Biznes a zdrowie, Finanse a sport

Jakie zagrożenia czyhają na ludzi interesu i prowadzoną przez nich małą firmę usługową albo wielką korporację ?

Gdy jedni przez parę miesięcy bezskutecznie szukają zatrudnienia, to inni bez chwili namysłu zakładają własną działalność gospodarczą. Jeżeli komuś wydaje się, że bycie prezesem jest o dużo łatwiejsze niż bycie najzwyklejszym pracownikiem, to na pewno nie wie, że dyrektorowanie wiąże się ze sporą odpowiedzialnością – trzeba bez przerwy szukać nowych zleceń i kontrolować na bieżąco stan finansów, aby później nie znaleźć się w podbramkowej sytuacji.

Świetnie znane Polakom powiedzenie przypomina, że zawieranie spółek jest związane z olbrzymim ryzykiem, co oczywiście jeszcze w żadnym wypadku nie oznacza, że trzeba od razu definitywnie zrezygnować ze wspomnianej formy działalności. Wręcz przeciwnie, owocna współpraca uchroniła już niejedną firmę od upadłości, a niejeden wspólnik okazał się wyjątkowo uczciwym człowiekiem – dowiedź się więcej. Tak czy siak, podpisując umowy warto przemyśleć wszystkie za i przeciw, aby potem nie żałować pochopnie podjętych decyzji.

Podoba Ci ten artykuł? To super, sprawdź stronę program środki trwałe pod tym adresem. Zobaczysz tam większą ilość informacji na zbliżony temat.

Karty kredytowe i windykacja długów

Autor: Sean MacEntee
Źródło: http://www.flickr.com

Kolejne zagrożenie stanowią nieuregulowane rachunki. Z jednej strony warto uważać, aby na bieżąco płacić dostawcom czy po prostu opłacać zwykłe rachunki za wodę bądź za dzierżawę – terminowość bardzo się opłaca, ponieważ wtedy człowiek biznesu nie musi płacić odsetek. Tymczasem z drugiej strony należy kontrolować, czy rachunki wystawiane klientom, bądź po prostu usługobiorcom, zostały opłacane w terminie. Jeśli ktoś za długo zwleka z zapłaceniem faktury, to najsensowniej natychmiast podjąć najskuteczniejsze działania, a nawet przeglądnąć zasoby internetu, żeby dowiedzieć się, gdzie w pobliżu znajduje się najlepsza firma windykacyjna w powiecie bądź nawet Polsce.
O windykacji wiele się dziś mówi, choć jednocześnie jeszcze nie wszyscy przedsiębiorcy zdążyli poznać korzyści, jakie wynikają ze współpracy z cenioną firmą windykacyjną.

Czasem jest to jedyna racjonalna metoda walki z dłużnikami. Dyrektorzy średnich firm, jak i potężnych korporacji nie muszą narzekać na brak zleceniobiorców – dziś branża windykacyjna jest naszym kraju dość dobrze rozwinięta i oczywiście każdy kierownik będzie w stanie wybrać najlepszą ofertę. Z kolei dłużnicy wreszcie się przekonają, że nieopłacone faktury, szczególnie te opiewające na najwyższe kwoty, mogą stać się powodem poważnych kłopotów.