Posted in Bez kategorii

Jak trzeba troszczyć się o wzrok, abyśmy cieszyli się nim jeszcze długo?

Osoby, które noszą okulary, zazwyczaj zmagają się z jakąś wadą widzenia. Może być to dalekowzroczność lub astygmatyzm. Czy nosimy okulary czy też nie, musimy dbać o swe oczy w każdej sytuacji.

wzrok

Źródło: http://sklep-epapierosy.pl/
O tym, że powinniśmy troszczyć się o wzrok, wie raczej każdy. Wady wzroku (znacznie więcej -> tani optyk wrocław) charakteryzują się tym, że widzimy coraz gorzej. Są przeróżne profesje, jakie potrzebują długotrwałego przesiadywania przed laptopem. Na nasz wzrok posiada znaczny wpływ to, co jemy. Podstawą troski o wszystkie czynniki naszego zdrowia, jest odpowiednia dieta. Polecana przez lekarzy jest żywność bogata w witaminy A, C oraz E. Dzięki tym witaminom zachowamy wzrok w dobrej kondycji. Również dopomogą nam w uniknięciu zaćmy. Oczywiście żywność nie załatwi wszystkiego, ale niezwykle pomoże w utrzymaniu jak najdłużej dobrego wzroku. Jedząc orzechy i spożywając oleje z roślin, dostarczymy do ciała duże ilości witaminy E.
pedicure

Autor: awesomnesslol666
Źródło: http://www.flickr.com
Wszelkie cytrusy zapewnią nam duże ilości witaminy C. Również jarzyny tego typu jak brokuły czy papryka mają w sobie dużo witaminy C. Także jedzenie dużej ilości marchewki, zapewni nam dobrą kondycję wzroku. Można co jakiś czas chrupać marchewkę, a z pewnością wyjdzie nam to na zdrowie. Żeby dobrze troszczyć się o wzrok, trzeba rzucić palenie tytoniu. Dla wzroku zły jest niedostatek snu. Cykliczne niewyspanie, może przyczyniać się do zmęczenia oczu. Takie zmęczenie tego narządu, może wywoływać podrażnienie lub nadmierne łzawienie.

Nadmierna wrażliwość na światło także mogłaby być spowodowana niewyspaniem. Po długim dniu przed laptopem, nasze oczy są zmęczone. Można by wtedy wykonać sobie okład ze świeżego ogórka, albo z saszetek rumianku.