Posted in Finanse a sport

Jak dużo wynosi podatek od wynajmu mieszkania oraz kto musi go zapłacić?

Dzierżawa mieszkania zdoła być wyśmienitą formą zysku, wobec tego znacznie ludzi posiadających wolne mieszkanie dzierżawcze decyduje się na jego wynajem. Ceny za wynajem mieszkania są przeróżne, jednakże posiadacze zdołają zarobić od 1000 złotych w górę w zależności od typu, wielkości czy też designu mieszkania. Jednak musimy pamiętać o tym, że od każdego zdobywanego przez nas profitu powinno się odprowadzić podatek, też od dochodów zdobywanych z najmu mieszkania.

kliknij tutaj

Autor: Simon Cunningham
Źródło: http://www.flickr.com
Osoba, która wypożycza mieszkanie może zdecydować się na jedną z dwóch odmian opodatkowania pieniędzy z najmu. Pierwszą z nich jest skala podatkowa – 18 czy 23 procent, natomiast drugą ryczałt od zdobywanych przychodów, jaki wynosi 8,5 procenta. Pożądane byłoby zastanowić się nad tym, która opcja jest dla właściciela w wyższym stopniu zyskowna – przejdź na jasna zależy to od konkretnych subiektywnych przypadków oraz od tego które koszta płaci posiadacz natomiast które mieszkańcy. Jeżeli przykładowo za wynajem mieszkania podatki właściciel nie ponosi żadnych sumptów – wszystko finansowane jest przez lokatorów, a sam właściciel zarabia na rok 24 tysiące za najem (po 2 tysiące miesięcznie) to w takiej sytuacji na pewno o wiele bardziej rentowne będzie wybranie ryczałtu, jaki wyniesie 2040 złotych podczas roku (170 złotych w skali miesiąca), a nie podatku na zasadach ogólnych, ponieważ w tej sytuacji kwota ta będzie z pewnością o wiele wyższa i wyniesie 4320 złotych na rok (360 złotych miesięcznie).

Zaciekawił Ci się taki wpis? Jeśli tak, to zanim wyłączysz komputer, kliknij wcześniej tutaj – ta witryna (https://bankrumia.pl/oferta/oferta-dla-firm/pakiet-extra-biznes/) także bez wątpienia wpadnie Ci w oko!

Mieszkanie

Autor: Ben Heinrich
Źródło: http://www.flickr.com
Jak więc widać dzierżawa mieszkania zdoła być sprawą trochę skomplikowaną. Rozliczenie się z otrzymywanych dochodów jest sprawą niezbędną i bezsprzecznie nie można tego pominąć, bo nie zgłoszenie dochodów od wypożyczania mieszkania może spowodować poważne sankcje karne (sprawdź adwokat prawo karne szczecin) w wysokości grzywny.

Aczkolwiek jeśli jako posiadacz nie chcesz być na wynajmie mieszkania stratny musisz niezwykle dobrze zastanowić się nad tym, jaka forma opodatkowania będzie dla Ciebie najbardziej pomyślna.