Posted in Bez kategorii

Hipoterapia, czyli dająca naprawdę dobre efekt metoda terapii osób niezależnie od wielu

Rodzice , których dzieci są niepełnosprawne szukają przeróżnych możliwości terapii. Jedną z metod, które mają szerokie grono zwolenników jest hipoterapia. Na czym polega ta forma terapii? Czy naprawdę jest jedną ze skuteczniejszych metod rehabilitacji dzieci? Czy jest to tylko sposób rehabilitacji przeznaczony dla dzieci?

Hipoterapia to forma terapii, w której rolę terapeuty czy raczej jego pomocnika pełni koń. Dobroczynne oddziaływanie konia na osoby chore zauważyli już ludzie żyjący w czasach starożytnej Grecji i Rzymu. Metoda ta do znanej nam obecnie medycyny trafiła jednak dopiero w XX wieku.

Koń na pastwisku

Autor: burlan marius
Źródło: http://www.flickr.com

Hipoterapia jest teraz niezwykle popularną, przynoszącą niezwykle dobre efekty metodą rehabilitacji osób w różnym wieku, które są niepełnosprawne ruchowo i umysłowo. Hipoterapii nie może prowadzić osoba, która nie ma do tego uprawnień. Nie może też być stosowana bez wyraźnego zalecenia lekarza. Dzięki tej metodzie bardzo wiele osób odzyskuje nie tylko sprawność fizyczną, ale także umysłową.

Masz chęć zobaczyć rozpatrywany temat pod innym kontem? Jeżeli tak, to najlepszą metodą jest kliknięcie tego linku. W tamtym miejscu zweryfikuj szczegóły (https://alkater.pl/esperal-warszawa/).

Do hipoterapii używane są tylko wyjątkowo łagodne konie. Nie mogą to być konie zbyt młode, raczej wybiera się osobniki starsze. W Polsce najczęściej wykorzystywanymi końmi do hipoterapii są konie rasy huculskiej.

hipoterapia

Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu
Uczestnicząc w zajęciach z hipoterapii, można naprawić postawę ciała. U osób , które poddane zostały tej formie terapii pojawia się poprawa napięcia mięśni, poprawie ulega także koordynacja ruchowa . Po terapii z pomocą konia jej uczestnicy łatwiej nawiązują kontakty społeczne serdecznie zapraszam na stajniaiskra.pl. Jest to forma terapii wyjątkowo polecana do pracy z dziećmi , które cierpią na autyzm lub zespół Downa. W przypadku dzieci z autyzmem efekty hipoterapii są naprawdę dobre, choć trzeba na nie czekać nieraz bardzo długo. Można ją polecić także rodzicom , których dzieci borykają się z porażeniem mózgowym. W wielu przypadkach pozytywne oddziaływanie jest widoczne po kilku tygodniach zajęć. Na terapię dzieci chodzą na ogół raz w tygodniu. Oczywiście nie ma przeszkód, aby brały udział w zajęciach częściej. Istotnym ograniczeniem może być tutaj jedynie sytuacja finansowa rodziców – trwające trzydzieści minut zajęcia kosztują około dwudziestu złotych.

Gdy przekonasz się, że znajdujący się w tym miejscu wpis jest wartościowy, kliknij tu, a znajdziesz więcej neurolog legionowo analogicznych materiałów!

Wielu rodziców na to po prostu nie stać.