Posted in Biznes a zdrowie, Finanse a sport

Najpowszechniejsze rodzaje deklaracji podatkowych

Istnieje wiele rodzajów PIT-ów, które każdego roku wiele osób musi wypełniać, by rozliczać się ze swych przychodów. Wszystkie PIT-y różnią się od siebie oraz są wypełniane w odmiennych przypadkach, większość z nich różni się między sobą źródłem dochodów, toteż warto przyswoić chociaż podstawowe informacje o wszystkich deklaracjach podatkowych.

Pośród nich można znaleźć PIT 36, bądź również i PIT 37, które wypełnia się w określonych przypadkach.

sklep z książkami

Autor: Folio Books
Źródło: http://www.flickr.com
Pierwszą z nich jest najczęściej składana deklaracja – PIT 36, którą składa się w przypadku rozliczania ze źródła rocznych dochodów. Dotyczy ona jednak jedynie dochody opodatkowanie w skali 18% i 32% oraz jest przeznaczona zarówno dla PRacowników, jak i pracodawców, emerytów i rencistów.

Równie ciekawy tekst jest prezentowany w tym miejscu, więc sprawdź na serwisie (https://sigma-chelm.pl/kontakt/) i sprawdź, co zobaczysz tutaj. To również powinno być w Twoim guście.

Zazwyczaj PIT 36 dotyczy między innymi prowadzenia działalności pozarolniczej, a także podnajmu, dzierżawę i źródła dochodów zza granicy. Co ważniejsze – rozliczyć można PIT 36 online, przy pomocy odpowiednich, całkowicie bezpiecznych programów, które są wyposażone w łatwy system obsługi i wysyłają uzupełnioną już deklarację wprost do odpowiednich placówek.

Chcesz zaznajomić się z następnymi interesującymi wątkami na podobny temat? Żaden problem. Wejdź na hiperłącze do www i czytaj do woli.

W sytuacji gdy małżonkowie chcą rozliczać się wspólnie, chociaż jedno z nich powinno spełniać określone warunki, by móc rozliczać się przez PIT 36.

PIT 37 z kolei dedykowany jest osobom, które rozliczają się z fiskusem z dochodów tytułem m.in. stypendiów, umów zleceń wykonywanych osobiście czy też wynagrodzeń związanych ze służbą oraz stosunkiem pracy. Co więcej – istnieje możliwość, aby wypełnić PIT 37 online przy pomocy programów stworzonych specjalnie do tegoż obowiązku. W roku 2017 deklarację należy złożyć do końca kwietnia.