Posted in Bez kategorii

Czy implanty do dobre rozwiązanie? O jakich sprawach wiedzieć? Co jest najbardziej istotne?

Temat implantów jest obecny już od pewnego czasu, a opinie są bardzo różnorakie. Wiele osób ich nie wybiera mówiąc, że powodują one choroby jamy ustnej, a jednocześnie to, że organizm szybko je odrzuca. A jak jest naprawdę?

wybór leków

Autor: aussiegall
Źródło: http://www.flickr.com
Implant jest sztucznym korzeniem zęba w kształcie śruby, który jest wykonany z tytanu. To metal, jaki nie uczula oraz łączy się z kostną tkanką. Po przewierceniu kości umieszcza się go w szczęce albo żuchwie, później zaś mocuje się tam łącznik oraz porcelanową koronę. Pełna konstrukcja jest solidna, podobnie jak naturalny ząb. Możemy więc po całym zabiegu spożywać swoje ulubione potrawy, bez ryzyka, że coś się stanie z naszym nowym zębem.

Taki wczepienia tytanowego elementu implantu nie trwa zbyt długo, gdyż zajmuje jedynie około trzydziestu minut.

Masz jeszcze minutę? Jeżeli tak, to zapraszamy Cię do kolejnej witryny, na której przygotowaliśmy szczegółowe artykuły – wejdź w link rtg cefalometryczne kraków.

Jednakże do momentu zrekonstruowania zęba upływa sporo czasu. Jednak dopiero po 3-6 miesiącach, jak sztuczny korzeń będzie zrośnięty z kością, może osadzić się na nim łącznik, zaś po okresie kilkunastu dni bierze się wycisk, aby przygotować koronę. Najkorzystniej tego rodzaju zabieg wykonać w najlepszym miejscu, a jak implanty Płock zapewnia tego rodzaju usługi – zerknij na plock.centrumdemed.pl.

Utrzymanie się implantu to aż w 80% zależy od pacjenta. Należy dokładnie oczyszczać zęby oraz chodzić co pewien czas na kontrolę do dentysty. Przy niedostatecznej higienie jamy ustnej wokół implantów będą gromadzić się bakterie, natomiast to może wpływać na miejscowy stan zapalny dziąsła, a w dalszej kolejności zakażenie kości. Rezultatem będzie odrzucenie wszczepu. Powinniśmy więc pamiętać o kontrolach u dentysty, aby sprawdzać stan implantów i zębów. A jak dentyści Płock gwrantuje najlepszych specjalistów.