Posted in Bez kategorii

Duża grupa ludzi boi się iść do stomatologa – niepotrzebnie, ponieważ dzisiaj wszystko odbywa się fachowo i ze znieczuleniem

Każdy dentysta w swoim gabinecie dba o najwyższą jakość usług i przez to cały sprzęt, który ma jest albo jednorazowy, albo wyjałowiony – choćby wiertła.

szczoteczka

Autor: Janpol
Źródło: Janpol
dentysty

Autor: Barney Moss
Źródło: http://www.flickr.com
Każdy stomatolog działa od początku na swoje dobre imię oraz prestiż. Jego siła zawiera się w najlepszej klasie usług. Kiedy pacjenci wychodzą zadowoleni, to rekomendują swego dentystę bliskim oraz znajomym. Dlatego każdy stomatolog dba o to, żeby jego praca została wykonana bezbłędnie i by przykładowo po kilku dniach pacjentowi nie wypadały plomby. Dba także o sterylność wszelkich urządzeń, z którymi ma styczność klient. Jeżeli chodzi przykładowo o ślinociąg, to zwykle jego zakończenie jest jednorazowe i wymieniane dla każdego następnego klienta. Jeśli jednak przytoczymy wiertła stomatologiczne, to są one zbyt drogie, aby wyrzucać je po każdej osobie. Je trzeba w takim razie obowiązkowo wyjaławiać.

Zainteresował Cię ten wpis? Trzeba wejść w ten link i można zobaczyć tam (http://poradniaalergologicznalegnica.pl/) inne nasze posty. Mamy nadzieję, że też zyskają Twoją aprobatę.

Dlatego każdy gabinet powinien mieć autoklaw. Dobry gabinet musi mieć przynajmniej kilka zestawów wierteł. Najlepsze są te diamentowe, ale jeżeli chodzi o jakość, to nie odstają wiertła stalowe oraz te wykonane z węglika spiekanego. Najistotniejsze, by wiertła stomatologiczne miały odpowiednie certyfikaty, które potwierdzają najlepszą jakość wykonania oraz dopuszczają na rynek.

Pamiętajmy, że będą one miały kontakt z jamą ustną oraz śliną pacjenta, a tak dosyć łatwo można zarazić się chociażby żółtaczką typu C. Toteż bezpieczeństwo jest najistotniejsze.