Posted in Bez kategorii

Co należy jeść, aby odżywiać się smacznie i zdrowo?

w dobie obecnej zapanowała moda na prowadzenie zdrowego trybu życia. Zdrowe odżywianie, regularna aktywność fizyczna itp. to strategiczne tematy wielu artykułów, blogów, vlogów.

sałatka

Autor: ImpromptuKitchen
Źródło: http://www.flickr.com
Na stronach internetowych można odkryć masę przepisów na nietuczące i pożywne potrawy. Chcąc przygotować zdrowy i pożywny posiłek musimy pamiętać o konkretnej ilości witamin, które powinniśmy spożyć w ciągu doby. Tą zasadą musimy kierować się, podczas gdy poszukujemy w Internecie np. przepisów na surówki. Nasze dobowe zapotrzebowanie na wszelakie składniki odżywcze jest ogromne, to też wymyślając swój jadłospis należy wybierać takie produkty, które będą ich, maksymalnym źródłem. Doskonałym przykładem może być surówka z marchewki i ananasa.zerknij tutaj wina musujące słodkie wina musujące słodkieMarchew to warzywo, które posiada wysokie właściwości lecznicze. Beta-karoten, który jest w niej zawarty jest dobrym antyoksydantem, blokuje związki rakotwórcze, ma wpływ na układ odpornościowy, nadaje skórze zdrowy kolor oraz chroni wzrok.

Za rogiem nadchodzi Wielkanoc, więc polecamy: jaka sałatka na Wielkanoc?

warzywa

Autor: 楊 明憲 阿憲
Źródło: http://www.flickr.com

Natomiast świeży ananas zawiera błonnik, który idealnie sprawdza się przy odchudzaniu. Dobrze wpływa na proces trawienny i daje długotrwałe uczucie najedzenia. Poza tym zawiera kwas foliowy, który jest znacząco ważny dla kobiet spodziewających się dziecka. Surówka z marchewki i ananasa to nie tylko wspaniały dodatek do gotowanego indyka, ale i również wielu innych potraw. Takie połączenie to smaczny i odżywczy posiłek, który powinno się przygotować znajomym na obiad. Zobacz: przepis na słodką sałatkę wielkanocną.

Poszukując na stronach internetowych przepisów do przygotowania obiadów pamiętajmy o sprawdzaniu składników, jakie dodamy do jedzenia. Kiedy odnajmujemy przepisy na surówki zwróćmy uwagę na warzywa, których użyjemy i ich właściwości odżywcze.

Jeżeli intryguje Cię ten wpis, to bez ociągania kliknij tutaj oraz zobacz oprócz tego inny tak samo zajmujący pomocny link (http://www.pizzahut.pl/restauracje/pizza/pl/tarnow).

Dodajmy więcej tych, których składników potrzebujemy najbardziej. Należy pamiętać, że jedzenie to również radość. Zdrowe jedzenie nie musi oznaczać dań bez wyrazu. Oprócz kierowania się ilością witamin w wybranych składnikach, konsumujmy jarzyny i owoce, które lubimy. Jeśli za czymś nie przepadamy nie zmuszajmy się do konsumowania tego. Zdrowa żywność może być równie smaczna, a nawet smaczniejsza, niż ”śmieciowe jedzenie”.