Posted in Bez kategorii

Co może być źródłem zgagi, jakie ma ona symptomy oraz jak można ją leczyć?

Niestrawność to często spotykana dolegliwość, która mogłaby być wywołana za ciężką dietą, przejedzeniem lub stresem. Niestrawność mogłaby mieć różne objawy, m.in. ból za mostkiem, w nadbrzuszu lub pieczenie w przełyku.
Mogłyby występować także wielokrotne odbijanie, poczucie pełności albo ucisk brzucha.

lek na zgagę

Autor: ShishirS
Źródło: http://www.flickr.com
Istnieje oczywiście skuteczny lek na zgagę. Mógłby być nim chociażby inhibitor pompy protonowej, jaki redukuje tworzenie się kwasu żołądkowego. Niezwykle słynnym objawem niestrawności jest także zgaga, która opisywana jest przez ludzi jako palenie w przełyku.

Jeżeli czujesz, że niniejsza publikacja może okazać się Twoim zdaniem niewystarczająca, to zamieszczony poniżej (https://streamcross.pl/) materiał bez wątpienia przypadnie Ci do gustu. Kliknij i zobacz!

Jest to objaw, który spowodowany jest cofaniem się do niego kwasu żołądkowego wraz z treścią pokarmu. Do najpopularniejszych przyczyn pojawiania się zgagi zaliczają się m.in. nieodpowiednie nawyki kulinarne , czyli objadanie się w nocy czy spożywanie posiłków w zabieganiu. Do tych złych nawyków należy także spożywanie alkoholu, spożywanie słodkości lub smażonych lub tłustych dań. Co ciekawe, na pojawiania się zgagi może mieć też wpływ palenie tytoniu.

Żeby zredukować tę niemiłą przypadłość, wykorzystywane jest leczenie farmakologiczne, zioła lub różnego typu domowe metody. Niezwykle korzystną informacją może być to, że nawet lekarstwa na zgagę, które są sprzedawane w aptece bez recepty, także są niezwykle efektywne. Co więcej, one także działają dosyć prędko. Oferowane są w postaci powlekanych tabletek albo do ssania. Mogłyby być też oferowane w formie kapsułek, zawiesiny albo granulatu. leki te neutralizują działanie kwasu żołądkowego.

Wykorzystywane są również wymienione inhibitory oraz leki rozkurczające. Do łagodzenia symptomów zgagi można także stosować zioła, przykładowo koszyczek rumianku lub liść melasy. Skuteczne jest także siemię lniane.