Posted in Bez kategorii

Co dobrze jest używać na rozdrażnienie i zbytnią nerwowość? Nie trzeba brać leków na receptę, bo mamy też naturalne środki

Leki uspokajające pomagają zmniejszyć codzienny stres, różne napięcia i negatywne emocje. Czasami, żeby przywrócić psychiczną równowagę, wystarczy zwyczajnie pójść na spacer albo posłuchać muzyki relaksacyjnej. Czasem jednak jak najszybciej musimy zastosować leki na uspokojenie.

herbata ziołowa

Autor: ESSIAC®
Źródło: ESSIAC®
Bardzo dobre są leki ziołowe. Posiadają one bardzo bogatą grupę składników, których działanie bardzo dobrze wpływa na stan naszej psychicznej równowagi. Są dosyć chętnie używane, również jako suplementy. Leki ziołowe są dobre w leczeniu nie aż tak skomplikowanych zaburzeń, lecz miejmy na uwadze to, że te silniejsze stany wymagają odwiedzenia lekarza i stosowania leczenia środkami farmakologicznymi. Zrobione na bazie ziół leki na uspokojenie dostępne są głównie w postaci tabletek, herbat i syropów. Najbardziej znane zioła to z pewnością melisa lekarska albo kozłek lekarski. Melisa działa bardzo kojąco na układ nerwowy, poleca się ja, gdy chcemy zwalczyć bezsenność.

zioła na parapecie

Autor: Global Panorama
Źródło: http://www.flickr.com

Drugi rodzaj kozłek lekarski, inaczej waleriana. Jest niezmiernie popularny, powszechnie używany, jako lek (zobacz magne b6 max) na uspokojenie, przepisywany osobom, które cierpią na nerwicę serca i problemy ze snem. Inne często używane to chmiel zwyczajny, męczennica cielista oraz zioło serdecznika. Chmiel zalecany jest kobietom, które przechodzą okres przekwitania. Jest świetny na rozdrażnienie i nadpobudliwość. Bardzo skuteczny przy pozbywaniu się objawów zmęczenia nerwowego. Męczennica cielista jest najlepsza na bezsenność, zaś ziele serdecznika jest bardzo pomocne w leczeniu chorób serca, ponieważ wzmacnia mięsień sercowy, a ponadto przynosi ukojenie dla układu nerwowego. Jeśli nie mamy przekonania do ziół lub chcemy natychmiastowego działania lekarstw, wtedy powinniśmy wybrać się do lekarza po dostępne w aptekach leki na uspokojenie.

Specyfiki ziołowe są do dostania w każdej aptece, także internetowej bez recepty, jednak już bardziej zaawansowane leki na nerwicę są wydawane na receptę. Przepisuje je najczęściej lekarz psychiatra. Musisz wiedzieć więc, iż jak twoje objawy nie są jeszcze niepokojące, to dobrze jest spróbować leków ziołowych, jak wszelkie preparaty na bazie ziół. Jeśli jednak czujemy się naprawdę źle, a nasze objawy utrudniają nam codziennie funkcjonowanie, to warto udać się do specjalisty.