Posted in Bez kategorii

Bardzo niekomfortowe nieutrzymywanie moczu – metody leczenia

Nietrzymanie moczu, to mimowolne wydalanie moczu wiodące do częściowego, albo zupełnego opróżniania pęcherza moczowego. Nietrzymanie moczu jest dolegliwością wstydliwą i w dużej mierze utrudnia codzienne życie.

nietrzymanie moczu - ochrona

Autor: SCA Svenska Cellulosa Aktiebolaget
Źródło: http://www.flickr.com
Chociaż nietrzymanie moczu przeważnie występuje u osób starszych, nie należy go lekceważyć. Jest wiele możliwości skutecznego leczenia nietrzymania moczu. Zagrożenie z wystąpieniem tej niedyspozycji jest większe u pań i rośnie wraz z liczbą ciąż i urodzeń.

nietrzymanie moczu - leczenie

Autor: SCA Svenska Cellulosa Aktiebolaget
Źródło: http://www.flickr.com

Symptomy nietrzymania moczu są znamienne i umożliwiają szybko stwierdzić typ takiej dolegliwości. Poza zwyczajnym badaniem fizykalnym, wykonuje się badanie ginekologiczne u kobiety, i badanie prostaty u mężczyzny. Przeprowadza się badanie ogólne moczu, zwykle podstawowe badania krwi, także badanie USG układu moczowego. Nietrzymanie moczu może zdarzyć się w każdym wieku i u obu płci, jednak w większości wypadków problem taki występuje w ludzi w wieku starszym. Problemowi z nietrzymaniem moczu sprzyja też otyłość, menopauza, przewlekłe zaparcia, również przebyte zabiegi ginekologiczne. U facetów nietrzymanie moczu najczęściej połączone jest z chorobami gruczołu krokowego i ich leczeniem chirurgicznym.

Leczenie nietrzymania moczu jest zależne od gatunku i powodów, także rozwoju dolegliwości (dowiedz się więcej: nietrzymanie moczu i leczenie z Gyncentrum).

Jeśli nie jesteś pewien, czy zamieszczone na niniejszej witrynie informacje są wystarczająco rzetelne, to zobacz źródło (https://www.dermamed.com.pl/oferta/fotoodmladzanie), które użyto do stworzenia tego tekstu.

Podstawą jest usunięcie powodu, jeśli jest to realne. Przy wysiłkowym nietrzymaniu moczu u pań bardzo ważne jest wzmocnienie mięśni Kegla, co w wielu przypadkach wyklucza problem. Istnieje wiele sposobów wdrożenia tych ćwiczeń i nie wymagają one żadnych szczególnych urządzeń. Ważne, aby ćwiczenia robić regularnie, a po pewnym czasie można oczekiwać znaczącej poprawy.

Leczenie nietrzymania moczu stosuje się w przypadkach, gdy trening pęcherza okazał się niewystarczająco efektywny. Lekarstwa te mogą mieć rozliczne działania niepożądane i powinny być aplikowane na zlecenie lekarza i pod jego kontrolą. Właściwie wybrany proces leczenia, oraz systematyczne i prawidłowe uprawianie ćwiczeń powodują, że w wielu przypadkach nietrzymanie moczu ustępuje, a nieomal zawsze dochodzi do poprawy.