Posted in Bez kategorii

Zimowe szaleństwa na stoku, czyli jak kupić solidny i modny sprzęt dla snowboardzisty i narciarza.

Zima to czas, kiedy na trasach narciarskich pojawiają się tysiące wielbicieli białego szaleństwa. Polska ma w tym względzie sporo szczęścia, bowiem południe to wspaniałe góry, w jakich znajduje się coraz większa ilość tras i narciarskich szkółek. Oprócz tego całkiem blisko, bo zaledwie parę godzin jazdy samochodem, są wspaniałe Alpy, a tam warunki do szusowania będą znacznie lepsze.

Przemieszczanie się na śniegu na dwóch deskach przyczepionych do nóg wymyślone zostało przed wieloma laty. Dzisiaj ze sportów zimowych zrodził się potężny przemysł, warty miliardy euro. Także tutaj wkroczyła nowoczesna nauka, deski i narty projektowane a następnie produkowane są według najnowszych zdobyczy techniki, używając wszystkie najnowsze materiały do konstrukcji, które się tylko da do tego wykorzystać. Do nart i desek dochodzą rzecz jasna pozostałe, na przykład kijki, wiązania czy gogle. Zapomnieć również nie można o właściwym ubiorze, który po pierwsze powinien być wygodny i lekki, a z drugiej doskonale chronić przed zmoczeniem na śniegu.

Białe szaleństwo, czyli aktywna zima

Autor: Midland
Źródło: Midland

W sportach zimowych także rozpanoszyła się moda, można by wręcz powiedzieć, że jest ona czasami bardziej akcentowana, niż w pozostałych dziedzinach. Zarysowuje się także coraz wyraźniejszy podział jeśli chodzi o narciarzy i snowboardzistów, gdyż zaczynają oni używać całkowicie odmiennych ubiorów. Buty snowboardowe to zupełnie zrozumiałe, że będą się różnić od narciarskich, lecz będzie to wynikać głównie z rodzaju zastosowanych wiązań. Jeżdżący na snowboardzie preferują także nieco inne kaski, oczywiście nie będzie problemu żeby jeździć w nich zamiennie, lecz zawodowiec z pewnością powie, że kask snowboardowy jest dużo lepszy na stok.

Kolejną ważną sprawą są spodnie snowboardowe a także wygodna, lekka kurtka. Tu również można w sklepach znaleźć te elementy stroju podzielone między narciarstwo i snowboard. Choć przy odzieży różnice nie będą aż tak widoczne, a tym bardziej nie będą miały wpływu na jazdę.

Jeśli poszukujesz czegoś wyjątkowo interesującego na przedstawiany tutaj temat, to kliknij i spójrz na tekst (https://lomza.centrumdemed.pl/) tamtego materiału.

Po prostu w obu tych grupach sportowców panuje zupełnie inna moda i właśnie pod nią robi się również odzież.