Posted in Bez kategorii

Wzrok – wady oraz metody ich leczenia

Wzrok jest z całą pewnością jednym z najważniejszych zmysłów. To dzięki niemu możliwe staje się odbieranie obrazu świata, który nas otacza. Narządem wzroku jest oko, którego zadanie polega na fotografowaniu otaczającego nas świata. To właśnie dlatego w sytuacji rozmaitych chorób (krótkowzroczność, dalekowzroczność, zaćma, astygmatyzmy, zwyrodnienie siatkówki), konieczne okazuje się zastosowanie odpowiedniego leczenia.

wzrok

Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu

Na szczęście ogromny postęp medycyny spowodował, że możliwe stało się przeprowadzenie zabiegów o charakterze mało inwazyjnym, do których zalicza się między innymi laserowa korekcja wzroku. Laserowa korekcja laserowa korekcja wzroku żory wzroku należy do jednych z najbezpieczniejszych sposobów pozwalających stałe wyeliminowanie wad refrakcji, do których zaliczane są krótkowzroczność, dalekowzroczność oraz astygmatyzm. Zakres wad, które są możliwe do skorygowania jest w przypadków wskazanych chorób naprawdę szeroki (laserowa korekta wzroku). O tym, czy wybrany pacjent może zostać zakwalifikowany do wykonania laserowej korekcji wzroku zawsze decyduje lekarz , który specjalizuje się w chirurgii refrakcyjnej. W wielu przypadkach ten sam lekarz lekarze specjaliści nowy dwór mazowiecki następnie przeprowadza zabieg. Operacja ma miejsce na sali zabiegowej, na której znajduje się specjalistyczny laser. W przypadku tego rodzaju zabiegów, nie jest wymagana obecność anestezjologa. Przed rozpoczęciem zabiegu pacjentowi zakrapla się specjalne krople do oczu, które wykazują działanie o charakterze znieczulającym (leczenie siatkówki oka). Dzięki nim cały zabieg staje się bezbolesny. W przypadku choroby oczu jaką jest zwyrodnienie siatkówki do czynienia mamy najczęściej ze zmianami zapalnymi siatkówki. Zwyrodnienie siatkówki może być chorobą nabyty lub też możne być dziedziczona.

badania wzroku

Autor: MilitaryHealth
Źródło: http://www.flickr.com

W przypadku przyczyn genetycznych choroba może ujawnić się już w młodym wieku, ale może także rozwijać się wyjątkowo powoli i wystąpić dopiero u osoby dorosłej. Do głównych objawów tej choroby należy zaliczyć pogorszenie się wzroku oraz pojawianie się mroczków w obszarze widzenia. Bardzo duża ilość pacjentów cierpi również na zwyrodnienie siatkówki AMD. Jest to choroba plamki żółtej oka, a jej rozwój związany jest z wiekiem pacjenta i występuje zazwyczaj u osób, które ukończyły pięćdziesiąt lat. Do jej typowych objawów zalicza się występowanie zniekształceń w środkowej części obszaru widzenia. Choroba zawsze wymaga rozpoczęcia właściwego leczenia.