Posted in Bez kategorii

Wybielanie zębów w Wałbrzychu.

Każdy z nas marzy o równych, pięknych białych zębach. Niestety, nie zawsze jest to dane. Każdy indywidualnie musi dbać o piękne uzębienie poprzez codzienne dbanie o higienę jamy ustnej i systematyczne odwiedziny u dentysty. W dzisiejszych czasach, gdy możności stomatologiczne zdają się nie posiadać końca, wybielanie zębów Wałbrzych, czy usuwanie przebarwień nie jest niczym nadzwyczajnym.

uśmiech

Źródło: pixabay.com

Powodem przebarwień może być wada wrodzona, przyjmowane specyfiki, lub własność indywidualna.Zwykle jednak okazuje się, że popijamy dużo kawy, herbaty, palimy papierosy i niezbyt precyzyjnie myjemy zęby. Wybielanie nie jest złe dla budowy zęba, bowiem nie jest to transformacja odcienia tkanek zęba, jedynie jego rozjaśnienie. Pod wpływem substancji chemicznych zawarte w szkliwie ciemniejsze przebarwienia ulegają utlenieniu. Mieszaniny stosowane w czasie zabiegu nie nadwątlają szkliwa i nie powiększają skłonności na próchnicę. Czasami zęby (chirurgiczne usuwanie ósemek warszawa) pod wpływem kontaktu z materiałami wybielającymi przez jakiś okres stają się wrażliwe. W takim przypadku przez parę dni do paru tygodni gryzienie kwaśnego owocu, chłodny, bądź ciepły napój sprawia ból. W takim wypadku należałoby używać pasty do zębów wrażliwych. Żel plus laser, również lampy to metoda błyskawiczna, daje rezultat po jednej wizycie. Dentysta (zobacz stomatolog wrocław krzyki) pokrywa zęby żelem, a potem laserem, czy też lampą podgrzewa tę substancję, by przyspieszyć oksydowanie przebarwień.

białe zęby

Źródło: pixabay.com

Wybielanie nie jest wskazane przy idiosynkrazji zębów, odsłoniętych szyjkach i ograniczonej tolerancji na ból. Przed zabiegiem wszelkie wady szkliwa muszą zostać pokryte warstwą separującą, by preparat nie przedostał się do zęba ( Clinic Wałbrzych). Znakomitym, chociaż kosztownym podejściem są licówki. Rozważamy założenie ich, gdy sposoby chemiczne nie zapewniają należytych rezultatów. Na oszlifowane uzębienie nakłada się cieniutkie porcelanowe nakładki. Protetyka Wałbrzych zajmuje się odtwarzaniem pierwotnego zgryzu po utracie zębów naturalnych, bądź po ich trwałym uszkodzeniu. Do przywrócenia oryginalnych zębów stosuje się dopełnienie protetyczne. Mogą one być stałe, ruchome, lub kombinowane, połączone z uzupełnieniami stałymi.