Posted in Bez kategorii

Wady wymowy mają spory wpływ na człowieka- sprawdź, jak temu przeciwdziałać

Mogłoby się zdawać, iż jeżeli ktoś od małego ma problemy z wymową, to jest do niej tak nawykły, że właściwie nie zwraca na to uwagi. Niestety inni ludzie, a zwłaszcza maluchu umieją być tutaj bardzo okrutne, więc nierzadko wyszydzają nawet najdrobniejsze pomyłki. To wszystko może prowadzić do tego, iż konkretna osoba jeszcze wyraźniej zagłębia się w swojej wadzie, a co gorsze jeszcze na dodatek zaczyna się zamykać w sobie. I choć niby jesteśmy tolerancyjni, to mimo wszystko wciąż zwracamy nazbyt wielką uwagę na osoby, które posiadają kłopot z jąkaniem się.

Jąkanie to częsta przypadłość

Cisza

Autor: david pacey
Źródło: http://www.flickr.com

Coraz mniej godzin poświęcamy pociechom, znacznie częściej dla świętego spokoju po sadzamy je przed telewizorem, a sami w tym momencie zajmujemy się innymi, jakże ważnymi rzeczami. Mimo wszystko to wszystko dosyć często doprowadza do tego, iż nasze dziecko uczy się złej wypowiedzi, źle składa usta, w efekcie czego ma problem z wypowiadaniem niektórych spółgłosek, a to wszystko ma szansę powodować, że jąkanie się () będzie także schorzeniem naszego dziecka. Na dodatek im bardziej będzie się ono denerwowało przed jakimś występem, im więcej ludzi będzie miało go usłyszeć, tym bez wątpienia znaczniej będzie się jąkało.

Terapia jąkania jest możliwa

Na szczęście możemy obecnie dopomóc naszemu dziecku przez specjalną terapię. Co prawda sporo ludziom być może się wydawać, że jest to nieprawdopodobne, że takowa terapia jąkania (odwiedź stronę) nie może dać widocznych efektów, nie mniej należy pamiętać, że nie jest to choroba wrodzona, człowiek z nią się nie rodzi, tylko ją po prostu nabywa poprzez niedobre nawyki. Z tego powodu właśnie podczas dwóch tygodni odbywania się danej terapii, w pierwszej chwili osoba jąkająca się, jest na nowo przyuczana do odpowiedniego oddechu, i podstawowych zasad mówienia. Później przez następne godziny trenuje wprowadzanie tych zasad w czasie konwersacji, która ma miejsce z opiekunem oraz pod okiem specjalistów.

Poszukujesz interesujących informacji na omawiany temat? Zapewne po przejściu na stronę www (https://www.scenariuszzycia.pl/) znajdziesz takie materiały, które będą dla Ciebie atrakcyjne.

Chodzi tutaj o to, żeby taka osoba zapomniała, że się jąka, aby była na tyle odprężona, iż na luzie będzie rozmawiała.

Będziemy zaskoczeni efektami

Jeżeli damy troszeczkę czasu oraz poszukamy informacji na ten temat, to błyskawicznie się przekonamy, że ta terapia na pewno oferuje efekty. Zazwyczaj po roku dana osoba w ogóle się nie jąka, a z biegiem miesięcy zapomina nawet o tym, że kiedykolwiek się jąkała. Im szybciej udamy się z naszym dzieckiem na takową terapię, tym prędzej wyuczy się ono poprawnie wypowiadać, a co się z tym wiąże, prościej będzie nawiązywało znajomości z kolegami.