Posted in Sprzęt dla sportowców

W jaki sposób wykonać zwrot zamówionego w sieci biletu na wydarzenie sportowe?

Gdy otwiera się sezon wiosenno-letni, wówczas wydarzeń dot. sportu organizowanych jest naprawdę wiele. Wejściówki na większość takich wydarzeń są dostępne w Internecie i w tym miejscu je zamawiamy, żeby zachować czas, zyskać sposobność swobodnego wybrania najfajniejszego miejsca i uniknąć przymusu przybycia do miejsca sprzedaży, który często jest bardzo daleko. Warto wiedzieć, jakie uprawnienia dotyczące reklamacji zarezerwowanych wejściówek nam przysługują.

Mecz piłki ręcznej

Autor: Doha Stadium Plus Qatar
Źródło: http://www.flickr.com
Amatorzy sportu i zapaleni fani coraz częściej są zmuszeni kupować bilety na imprezy sportowe z mega dużym, czasami kilkunastotygodniowym zapasem czasu- . Zmuszeni, bo ilość takich biletów rozpływa się za każdym razem błyskawicznie i jeśli nie nabyją tuż po rozpoczęciu wydawania to mogą w ogóle nie kupić wejściówki. Tak wczesne decyzje wiążą się jednak z problemem tego, że tuż przed konkretną imprezą dochodzi do sprawy, jaka przekreśla nam udział w imprezie. Kupujący posiada w tego typu przypadku możliwość oddania nabytego biletu i odebrania pieniędzy.

Na wielu serwisach reklamacja jest związana jednocześnie z opłatą manipulacyjną w kwocie kilkudziesięciu złotych, a ostateczny termin na zwrot kończy się na tydzień przed imprezą. Jeżeli więc nie mamy zamiaru trwonić pieniędzy albo minął termin, opłaca zastanowić się, czy nie lepiej przekazać bilety na imprezy sportowe przyjaciołm lub wystawić je w Internecie (o ile bilety można odsprzedawać). Jeśli jednak jesteśmy skoncentrowani na tym, żeby odebrać swoje finanse musimy trzymać się paru podstawowych norm.

Mecz tenisowy

Autor: Steven Pisano
Źródło: http://www.flickr.com
Jednomyślnie z ustawą konsumencką, strona zawierająca umowę nie w siedzibie, a mianowicie np. wybierająca zakupy przez Internet, posiada prawo zrezygnowania w czasie do 14 dni bez podania przyczyn- kask na rolki. Po dwóch tygodniach, żeby zwrócić zarezerwowane bilety na imprezy sportowe, należy wysłać do właścicieli strony www rezerwacji wejściówek odpowiednie podanie, jakie musi mieć wyraźne oświadczenie o odstąpieniu od wejściówek, podpis oraz zestaw danych o rezerwacji, z jakiej chcemy odstąpić (nr rezerwacji, nazwę imprezy, dane miejsca, datę i godzinę wydarzenia a także nr miejsc oraz łączną kwotę, którą wpłaciliśmy).