Posted in Bez kategorii

W jaki sposób trafnie dobrać długość bransoletki?

Zanim się zdecydujemy na kupno bransoletki, musimy się zastanowić, jaki rozmiar będzie dla nas właściwy. Czasami bywa tak, że trafiamy z wielKością, gdyż kierujemy się jedynie długością bransolety.

Czy więc jej długość oraz średnica to jest to samo – na to pytanie odpowiedzi udzielimy w poniższym tekście.
Oczywiście, że nie. Wszystko w praktyce zależy od materiału, z jakiego jest wyprodukowana bransoletka.

Jeśli omawiana problematyka jest dla Ciebie użyteczna, przeczytaj oprócz tego więcej szczegółów operacja przepukliny kręgosłupa tutaj – te informacje także nie powinny pozostać pominięte.

Te cienkie i relatywnie płaskie, wyprodukowane z miękkiego surowca, są nierzadko najmniej odległe naszemu obwodowi nadgarstka. Z kolei bransoletki wykonane ze wspinaczkowych lin, a zwłaszcza te o obwodzie od ośmiu do dziesięciu milimetrów, nie przylegają tak bardzo do nadgarstka, więc ich obwód powinien być nieco bardziej widoczny, ponieważ z założenia są one o wiele sztywniejsze. Jako że rzadko zakłada się bransoletki zamykane „na ścisk”, powinniśmy nabyć bransoletkę, która nie będzie ani za duża, ani za mała. Jednak wszystko w praktyce jest zależne od gustów, ponieważ każdy z nas jest inny. Spójrzmy na swoje nadgarstki i zobaczymy, jakiego rodzaju mają kształt. Kolisty, a zatem nieco podobny do idealnego koła, czy bardziej owalny?

Poród – najpiękniejsza chwila w życiu?

Autor: Bird&Co Sp. z.o.o.
Źródło: Bird&Co Sp. z.o.o.
Odpowiedź jest łatwa – owalny i właśnie z tego też powodu rozmiar wybranej bransoletki powinien być przynajmniej równy lub większy od obwodu nadgarstka. Trochę inaczej jest jednak z miękkimi oraz płaskimi bransoletkami, które z racji zastosowanego materiału oraz kształtu, są najmniej odległe obwodowi naszego nadgarstka. Występują dwa sposoby, które zezwolą nam zmierzyć poprawny obwód naszego nadgarstka.

Pierwsza technika jest oparta na centymetrze krawieckim, zaś druga to nitka, kawałek sznurka oraz linijka. Niektóre osoby pytają też, czy 1,5 – 2 centymetry luzu jest konieczne. I tak, i nie. „Tak”, ponieważ bransoletka powinna być wygodna, ale „nie”, ponieważ bransoletka może być znacznie węższa oraz nadal wygodna.