Posted in Zdrowy tryb życia

W jaki sposób sobie radzić ze wstydliwymi problemami? Jak zlikwidować zaparcie? Co możemy na to poradzić?

Różne przypadłości są często krępujące, dlatego nie mówimy na ich temat nazbyt ochoczo. A przecież mogą one dotyczyc każdego. Takie dolegliwości to problemy z drogami moczowymi i układem odbytniczym. Są niesamowicie nieprzyjemne. Na szczęście jesteśmy w stanie z nimi walczyć.Jak pomyślimy o tego typu przypadłościach to przede wszystkim przychodzą nam na myśl zaparcia. To dosyć poważy problem. Dotyczy on najczęściej osoby ze schorzeniami neurologicznymi, którzy są trwale unieruchomieni w łóżku.

zaparcie

Autor: Daniel Oines
Źródło: http://www.flickr.com
Jest on spotykany się u ludzi nieprzytomnych, z upośledzeniem umysłowym. Jednakowoż, mogą się zdarzyć każdemu z nas, ponieważ wiążą się z wadami wrodzonymi mającymi związek z układem pokarmowym. Jest parę sposobów, aby walczyć z zaparciami. Przede wszystkim nie warto powstrzymywać potrzeby skorzystania z toalety. Jelito grube jest bardzo aktywne z rana, dlatego jest to dobry czas na załatwienie tej potrzeby fizjologicznej.

Rzecz w tym, że często poranny pośpiech powoduje, że zbyt długo z tym czekamy, i po pewnym czasie ten odruch zanika. Pamiętajmy, że można to zmienić. Powinniśmy z rana znaleźć więcej czasu na poranne zabiegi. Dzień warto rozpoczynać od wypicia porcji letniej wody z sokiem z cytryny. Ponadto powinieneś zadbać o odpowiednią dietę. Jest ona niezwykle ważna, ma duży wpływ na ten problem. Ciężkostrawne pożywienie z dużą ilością tłuszczów odzwierzęcych i węglowodanów. To wszystko długo zalega w żołądku i jelitach, co wpływa na zaparcia. W ten sam sposób działa zbyt mała ilość błonnika, który zmusza przewód pokarmowy do działania, powiększa objętość stolca oraz pochłania wodę.

Sprawdź jakie merytoryczne źródło (https://www.restylane.com/pl/historia) stało się naszą inspiracją. Nie będziesz żałował i z przyjemnością przeglądniesz wątki o tym zajmującym zagadnieniu. Kliknij w ten link.

Powoduje to rozmiękczenie stolca, przez co łatwiej może on przechodzić przez jelito. Pamiętaj, aby delektować się posiłkiem, ponieważ jedzenie w pośpiechu może powodować zaparcia.

Pokarm źle pogryziony oraz przeżuty jest wolniej trawiony. Kiedy zaś stoi w jelitach może spowodować proces nadmiernej fermentacji, co znacznie utrudni jego transport i wydalanie. Co z tym zrobić? Prostym rozwiązaniem jest jedzenie posiłków o tych samych porach dnia, najważniejsze to jeść powoli, żeby dokładnie przeżuwać. Pamiętaj, pij dużo wody, ponieważ jedną z przyczyn zaparć jest zbyt mała ilość wypijanych płynów. Dlaczego tak jest? Organizm po prostu chroni się przed odwodnieniem i pochłania wodę z zawartości jelit, a wtedy w jelicie pozostaje sucha oraz twarda masa, jaką ciężko wydalić.