Posted in Bez kategorii

W harmonii ze światem

We współczesnych czasach człowiek jest często zestresowany. Bez przerwy musi za czymś gonić, jeżeli nie chce zostać w tyle. Stres i zmęczenie odbijają się na naszym zdrowiu i samopoczuciu, co z kolei powoduje stres i tak koło się zamyka. Nie dziwi więc, że szukamy rozmaitych sposobów na to, by się uspokoić i odprężyć. Jednym z rozwiązań jest joga Wrocław, Kraków, Warszawa to nie jedyne obszary, gdzie jej popularność z roku na rok mocno wzrasta.

joga

Autor: Amy
Źródło: http://www.flickr.com
Z jakiego powodu niektórzy uprawiają jogę? W czym ona pomaga? Istotne jest między innymi to, że profesjonalna joga skutecznie uodparnia organizm zarazem pod względem fizycznym, jak i psychicznym. Ćwiczenia jakie się w jodze wykonuje istotnie poprawiają krążenie, a tym samym mają dobroczynny wpływ na cały organizm.

Dodatkowe publikacje w kontekście analizowanego zagadnienia również są emocjonujące – więcej pod tym linkiem (http://www.osadaempatia.pl/jak-pomoc-nastoletniemu-narkomanowi/). Kliknij zatem tu i zobacz, że to prawda.

Nie bez znaczenia jest także oczywiście rozciąganie mięśni, dzięki czemu organizm odpręża się.

Jednak ćwicząc asany nie wzmacniamy jedynie kondycji fizycznej i odporności – przede wszystkim uwalniamy ciało od stresu i napięcia. Joga ma dobroczynny wpływ na układ nerwowy – asany uspokajają i pozwalają odzyskać równowagę. Człowiek relaksuje się, uwalnia od nieprzyjemnych emocji i przede wszystkim wewnętrznie wycisza. Kontrola nad swoim ciałem i umiejętne opanowanie ćwiczeń relaksacyjnych to podstawowy krok do osiągnięcia zadowalających efektów.

joga

Autor: Rio
Źródło: http://www.flickr.com
W przypadku jogi niezwykle istotna jest koncentracja – z jednej strony jest ona wymagana, jeżeli chcemy uzyskać odpowiednie samopoczucie, z drugiej strony jest w jodze wzmacniana dzięki czemu proces odnowienia może trwać nieustannie. Końcowym efektem jogi jest nie tylko skupienie, dobry nastrój i relaks, ale również niezwykle istotne – jeśli nie najistotniejsze – poczucie jedności ze światem i innymi ludzi. Ćwiczenia w jodze to błogosławieństwo dla duszy i ciała, bo zespalają nas z otoczeniem, rozumiemy je i mamy wrażenie, że i ono rozumie nas. Jedność ze światem jest bardzo ważna, ale aby była możliwa trzeba przede wszystkim być zgodnym z samym sobą.

Wydaje się, że stres i zmęczenie we współczesnym świecie są nieuniknione, jednak pewne jest, że możemy nad nimi skutecznie panować. Nie jest to oczywiście łatwe zadanie i wymaga od nas wysiłku – a może nie tyle wysiłku, co po prostu zaangażowania.