Posted in Sprzęt dla sportowców

Trekkingowe kurtki – na co zwrócić uwagę przy zakupie

Kurtka trekkingowa to jeden z podstawowych elementów ekwipunku każdego zaprawionego tułacza. Ochrania nas przed deszczem, silnym wiatrem a także daje poczucie komfortu. Jednakże nie wszystkie okrycia wierzchnie są sobie równe. Zobaczmy, na które cechy zwracać szczególną uwagę.

znacznie więcej odnajdziesz na tej stronie

Dobór konfekcji technicznej musi być szczegółowo przemyślany. Nim zdecydujemy się na sprawunek, warto kierować uwagę na kilka detalów, które wskażą nam, czy katana będzie funkcjonalna – są to cechy, które w trakcie trekkingu albo podróży są nieodzowne. Zastanówmy się też, czy dany model zaspokoi nasze naczelne potrzeby, inaczej powiedziawszy oczekiwania względem sprzętu.

Najistotniejsze przymioty trekkingowych kurtek to: Solidność – pamiętajmy, iż kurtka będzie używana intensywnie i w przeróżnych okolicznościach. Co interesujące, w warunkach miejskich odzież bardzo często jest poddawana większym „obciążeniom” aniżeli w podróży. Nabywając kurtkę o specjalnym przeznaczeniu musimy wyłożyć niemałe pieniądze, warto więc, ażeby posłużyła nam jak najdłużej. Zabezpieczenie przed wiatrem oraz deszczem – o tym parametrze decyduje zewnętrzna warstwa ubioru, która w pierwszej kolejności odpowiedzialna jest za ochronę przed niepożądanymi warunkami atmosferycznymi. Tym samym znamiennie wpływa na naszą wygodę. Dobra kurtka trekkingowa po prostu nie powinna przemoknąć w czasie deszczu.

Komfort termiczny bidon termiczny dla dzieci – kurtka powinna oddychać jak też zapewnić maksymalną regulację temperatury. Może wydawać się, że wodoodporność oraz oddychalność to dwie wykluczające się cechy. Jednak dzięki zaawansowanym technologiom – mowa w tej chwili o specjalnych membranach – otrzymujemy kurteczki równocześnie oddychające a także rewelacyjnie chroniące przed deszczem.
Składniki przesądzające o funkcjonalności. Kaptur – często jest przyszyty, czasami przypinany na guziki, natomiast w jeszcze innych przypadkach zwijany w kołnierz. Tutaj wybór należy do nas. Na pewno musi mieć gumowe ściągacze lub rzepy, jakie umożliwią dopasowanie go do naszej głowy. Dzięki temu unikniemy sytuacji, w której kaptur będzie nam zasłaniał oczy czy zsuwał się z głowy, na przykład przy silniejszym wietrze. Istotne jest, żeby w czasie obrotu głowy kaptur obracał się razem z nią. Jeśli będzie pozostawał w miejscu, znacząco zasłoni nam pole widzenia. Ponadplanowy daszek na kapturze pomoże ochronić buzię przed deszczem. Aby kupić kurtkę oraz inne akcesoria trekkingowe w sklepie wirtualnym wystarczy w przeglądarkę wpisać frazę: odzież turystyczna sklep internetowy – Strona główna.