Posted in Sprzęt dla sportowców

Tenis – aktywność dla interesujących osób. Jak i czym ćwiczyć? Co powinno się zrobić na początku?

Także raczkujący, jak i mocniej profesjonalny zawodnik tenisowy, zdaje sobie dobrze sprawę z faktu, jak istotną sprawą jest wybór dostosowanego do potrzeb sprzętu. Dobry dobór rakiety do tenisa, może zdecydować o przebiegu naszej rozgrywki. Przeważnie w większym stopniu przykładamy uwagę do wyboru nauczyciela, osób trenujących z nami czy ubrania. Jednak decyzji o wyborze rakiety powinniśmy poświęcić jak najwięcej czasu.

tenis

Autor: Victor
Źródło: http://www.flickr.com

Zanim dobierzemy odpowiedni wzór, popatrzmy na kilka istotnych cech większości dostępnych w sklepach rakiet, takich jak ciężar, obwód rączki, równowaga, długość i materiał, z którego jest wyprodukowana. Niezwykle znacząca jest także marka i cena. Te wszystkie parametry pozwolą nam zdecydować się na zakup, a także oszczędzą nam wydatków (przeczytaj więcej).

Najpierw pomyślmy o naszej wydolności fizycznej. Zanim umówimy się na treningi, przygotujmy się do większego wysiłku fizycznego. Zapewnijmy naszym stawom optymalnie długą rozgrzewkę. Z racji takiego postępowania unikniemy urazom. Jeżeli nasze ręce i nadgarstki uważamy za znacząco silne, możemy zdecydować się na zakup cięższej rakiety. Osłoni ona nasze ramiona przed urazami. Bardziej lekka – nie zmęczy mięśni.

Od obwodu rączki zależy bezpieczeństwo chwytu. Od masy – moc zagrania, ale również ochrona stawu. Większa rakieta – to większa celność. Czas poświęcony podejmowaniu decyzji nie jest jak się wydaje stracony i przyniesie efekty już w początkowym okresie nauki. Zwróćmy uwagę, aby na wstępnym etapie nie kupować zbyt drogiego sprzętu.

tenis

Autor: Michael Frey
Źródło: http://www.flickr.com

Dopiero poznajemy ten sport i niezwykle przypuszczalne jest, że gdy nasze umiejętności staną się większe, chętniej będziemy sięgać po bardziej wymagające rakiety. Może okazać się, że nasza ręka przywyknie do masy rakiety i później będziemy chcieli zdecydować się na mniejszy model. Przy pierwszym wyborze udajmy się najlepiej do odpowiednio wyposażonego sklepu, co zapewni nam bogatszy wybór i możliwość przetestowania modelu, na który się zdecydujemy. Będziemy także mogli poprosić obsługę sklepu o poradę (więcej: ). Gdy już dokonamy najtrafniejszego wyboru, pozostaje tylko odetchnąć i rozpocząć przygodę z tym cudownym i bardzo podnoszącym kondycję sportem.