Posted in Bez kategorii

Sposoby na piękne zęby

Obecnie o piękny uśmiech nie jest trudno. Gabinety stomatologiczne oferują nam ogromną ofertę swych usług, od leczenia ubytków po leczenie ortodontyczne. Jeszcze parę lat temu aparat na zębach nosiły głównie dzieci. Współcześnie, coraz częściej zakładają go Polki w wieku 25, 30, 40 lat. Skąd wady zgryzu po 30-ce, skoro wcześniej był bez zastrzeżeń?

Dentysta

Autor: ND Strupler
Źródło: http://www.flickr.com

Głównym powodem krzywienia się zębów u dorosłych osób są „ósemki”. Rosnąc, spychają pozostałe zęby i powodują wady zgryzu. Zatem jeśli się pojawiają, dobrze jest skorzystać z rad specjalisty. Ortodonta (więcej tutaj) sprawdzi, czy w szczęce jest na nie miejsce.

Mimo najnowszej generacji, bez przerwy doskonalonych rozwiązań %phrase (Sprawdź protetyk wola) stomatologicznej, statystyki biją na alarm, iż cały czas Polacy mają ubytki w uzębieniu. Problem jest bardzo poważny albowiem braki w uzębieniu są powodem tego, iż pozostałe zęby się ścierają, zaczynają się przesuwać, co w rezultacie prowadzi do efektu domina – zęby sąsiadujące z pustą przestrzenią po zębie zaczynają się chwiać. Im dłużej odwlekamy wizytę u stomatologa, tym poważniejsze są konsekwencje.

Stomatologia stale ewoluuje toteż wizyta u dobrego dentysty nawet z bardzo poważnym problemem nie musi być stresująca. Leczenie kanałowe (sprawdź), dotychczas niekomfortowy zabieg dentystyczny nie jest już bolesny, albowiem przeprowadzany jest pod znieczuleniem i robiony jest najlepszymi instrumentami.

Jedną z najlepszych metod na przywrócenie pięknego uśmiechu, poprawienie rysów twarzy są implanty (strona). Przed zabiegiem musimy wykonać szereg badań i prześwietlenie szczęki. Implanty są zakładane w znieczuleniu miejscowym. Stomatolog zakłada kilka implantów i przytwierdza na tym rusztowaniu protezę zębową. Za jedyny minus takiego rozwiązania możemy uznać względnie wysokie koszt ich założenia, lecz są one bardzo trwałe więc jest to inwestycja na całe życie.

dentysta

Autor: Partha S. Sahana
Źródło: http://www.flickr.com

Co więcej, w gabinetach możemy zdecydować się na formę ratalnej opłaty, co jest bardzo optymistycznym rozwiązaniem. Nie musimy już zazdrościć uśmiechów Annie Czartoryskiej czy Angelinie Jolie. Dziś każdy z nas może taki posiadać.