Posted in Bez kategorii

Sposoby na likier z kukułek

Zmierzch lata i jesień to świetny okres na przyrządzanie domowych nalewek z owoców. Ich przyrządzanie nie jest skomplikowane, lecz aby zyskały należyty smak potrzebują czasu i dobrego trunku.

Gama smaków nalewek jest nadzwyczaj szeroka, oddziałuje na nią przede wszystkim odmiana zastosowanych produktów, również porcja dołożonego cukru. Domowe nalewki powstają w wyniku maceracji produktów, to znaczy zalania ich trunkiem. Mogą być wytrawne, półwytrawne, lub słodkie. Wykorzystując przepisy na domowe alkohole należy wiedzieć, że ich

likier

Autor: Shari’s Berries
Źródło: http://www.flickr.com

siła zależy od wielkości dołożonego trunku.

Przygotowując nalewki, owoce powinniśmy zalać spirytusem, bądź wódką. Użycie czystego spirytusu nie jest zalecane, gdyż jest w stanie on ścinać białko zawarte w owocach, co oddziałuje na formowanie brzydkiego osadu, również na gorszy smak nalewki. Ażeby ubogacić smak i zapach nalewki jest możliwość dołożyć do nich także różne gatunki trunku. Aby osiągnąć nalewkę o większej zawartości alkoholu, na koniec procesu trzeba dodać spirytusu. Nalewki, to typowo polska specjalizacja, rzadko kiedy spotykane są zagranicą. Najwspanialsze przepisy na domowe alkohole przesyłane są kolejnym pokoleniom, zobacz dla przykładu .

Jeśli spodobał Ci się ten tekst, to na pewno zainteresują Cię również praktyczne wskazówki, które znajdziesz tu – one wciągną Cię bez reszty.

Ze smakiem nalewek jest możliwość eksperymentować, sporządzając je po swojemu, według osobistych upodobań. Owoce na nalewki winny być w całości dojrzałe, albowiem wówczas są najsmaczniejsze, najsłodsze i najbardziej soczyste.

Unikajmy produktów niedojrzałych, także przejrzałych, ponieważ ich dodanie wpłynie negatywnie na smak nalewki. Przepisy na domowe alkohole są rozmaite, najlepiej przystosować je do swojego smaku, zastosować towary jakie najbardziej cenimy. To które owoce wybierzemy na nalewki jest zależne jedynie od własnych preferencji. Można dorzucić miód, sok z cytryny, kandyzowaną skórkę z pomarańczy, czy też ukochane przyprawy. Owe nalewki będą zawsze wszystkim przypominać lato. Likier z kukułek ( przepis) robi ostatnimi czasy autentyczną furorę na kobiecych zgromadzeniach. Jest bardzo smaczny i bezproblemowy do sporządzenia. Rzadko można spotykać osobę, jaka nie kochałaby kukułek. Wszelki ich entuzjasta, a także osoby jakie uwielbiają słodkości, okażą się zafascynowani owym smakiem.