Posted in Bez kategorii

Są efektywne narzędzia wspomagające naszą walkę z depresją sezonową?!

Depresja sezonowa powoduje, że tak jakby mamy ogromne problemy z typowym życiem. A co jest najgorsze, w sumie nie mamy dużych kłopotów rodzinnych bądź pracowniczych – najzwyczajniej głównym winowajcą depresji jest aura. W Polsce i tak nie ma aż tak źle – weźmy przykładowo pod uwagę Finlandię bądź Islandię. Jednak jesteśmy tym społeczeństwem, którego w zasadzie klimat raczej nie rozpieszcza. To znaczy, że znaczna grupa Polaków cierpi na depresję spowodowaną złą pogodą.

No cóż, nawet polska jesień jest fajna, ale australijski bądź sycylijski klimat są mimo wszystko korzystniejsze. Jeśli już mieszkamy w Polsce, musimy w jakiś sposób zawalczyć o korzystne samopoczucie.

Może lampa do fototerapii to strzał w dziesiątkę? Znaczny to koszt, lecz przynajmniej będziemy mieli możliwość w znacznym stopniu zmniejszyć ryzyko związane ze stanami depresyjnymi. Prawda jest taka, że nic nie jest w zupełności efektywne, ryzyko zawsze ma miejsce, lecz zasadniczo sytuacja jest taka, iż lampy do terapii za pomocą światła, szczególnie produkowane przez Finów, są bardzo efektywne. Wiadoma sytuacja – Finowie w zasadzie kojarzą się nam z właśnie depresyjnym stanem, lecz zapewne gdyby nie właśnie stosowanie lamp, owy kraj byłby o wiele smutniejszy.

słońce

Autor: 霞客 周
Źródło: http://www.flickr.com

Zatem można śmiało powiedzieć, iż praktycznie w każdym przypadku lampa powoduje, że poczujemy się dużo zdrowiej. Depresja to taki stan, którego trzeba starać się unikać.

Często obawiamy się typowo polskiej jesieni i zimy. Niby to fajne, że mieszkamy w takim kraju, w którym są cztery pory roku, ale kiedy cierpimy na depresję, i tak nie jesteśmy w stanie tak jakby cieszyć się swoim życiem. Warto mieć na uwadze, iż w wielu przypadkach mamy okazję skorzystać z fachowej lampy u najróżniejszych doktorów. Pewnie w małych ośrodkach miejskich sytuacja jest taka, że trudno trafić na wolną lampę, ale mieszkańcy Warszawy, Poznania, Gdańska albo Bydgoszczy tak naprawdę nie powinni miewać problemy z przetestowaniem lampy. Chociaż i tak będzie najkorzystniej jeśli sprawimy sobie taką lampę do swojego domostwa.