Posted in Bez kategorii

Poszukując perfekcyjnej figury

Dzisiejszym światem rządzi nie tylko pieniądz – we współczesnym świecie musimy umieć zaistnieć, we współczesnym świecie trzeba być modnym, pięknym i zdrowym. Co dzień w internecie niejedno forum o dietach czy również ogromnie popularne forum o suplementach wizytuje mnóstwo osób, które chcą sprawdzić jak być zdrowszym, piękniejszym i dzięki temu znacznie atrakcyjniejszym dla innych.

sport

Autor: Butz.2013
Źródło: http://www.flickr.com
Panie wybierają fora o urodzie, o stylizacji, niejeden mężczyzna zaś zagląda na forum o treningach, a nierzadko także na forum o sterydach – trzeba przecież mieć piękną sylwetkę, gdyż to ona przyciąga uwagę innych. Kult ciała zwycięża, ale nie tylko – poza tym, że chcemy doskonale wyglądać, chcemy być także atrakcyjni pod innym względem – chcemy się wyróżniać i być kimś wyjątkowym. Tyle, że czy to nowość?

Wydaje się, że naturalnie nie – od zawsze ludzie pragnęli mieć coś co pomoże im się wybić z tłumu, w ciągu lat zmieniają się wyłącznie metody i instrumenty za pomocą których człowiek chce taki efekt uzyskać. Pewne jest, że nie powinniśmy oceniać pogoni za cudzą akceptacją, ani w pozytywny, ani w negatywny sposób – chociaż jak wiadomo skłonność do oceniania innych ma tak naprawdę każdy z nas. Dla jednego osoba, która zagląda na forum o sterydach będzie przykładem „gogusia”, który jedynie dzięki mięśniom może faktycznie zaistnieć – dla samego takiej osoby, będzie to natomiast kolejny krok ku pokazaniu samego siebie. Pewne jest jednak również, że za złe nie można uznać pragnienia bycia lepszym – wszak na tym w końcu opiera się rozwój.

Człowiek chce przezwyciężyć swoje słabości i tym sposobem dążyć do jakiegoś ideału, który zaistniał w jego umyśle. Ale jaki jest obecnie ideał człowieka? Czy możemy poprzestać na tym, że jest to właśnie ktoś piękny, zdrowy i majętny? Czy do takiego stanu pragnął dążyć wszyscy? Wydaje się, że samo dążenie do ideału nie jest niczym niewskazanym, niewskazane mogą być wyłącznie metody przy pomocy których chcemy ten stan uzyskać. Pamiętajmy, że wszystko jest pożyteczne, o ile wybierane jest z namysłem i z umiarkowaniem. No i przede wszystkim – w zgodzie z samym sobą i swoimi rzeczywistymi – a nie tylko narzuconymi przez innych – wymogami.

Kiedy zgłębisz prezentowany artykuł, to również zafascynuje Cię pomocna treść (https://tantraroom.pl/oferta/inne-masaze/), która zawiera podobne informacje na ten temat, zatem kliknij tutaj.